| invisiblee a întrebat:

o curiozitate: cand partenerul de viata este iritat de aproape orice zici sau faci si enerveaza foarte rau din nimicuri, ce credeti ca ar putea fi problema?

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

O problema nu-i da pace! Incearca sa afli de la el cauza, nu fa presupuneri, nu-i gasi motive! Gaseste un moment mai placut, mai putin tensionat si spune-i nelinistea ta.Aceasta stare ti-o induce si tie si cel mai bine este sa stii cauza, ca impreuna sa gasiti o solutie! Daca colaboreaza inseamna ca nu-i de natura sentimentala, daca nu...

NOname
| NOname a răspuns:

Sincer? Daca stiu, ca ma port ca inainte, ca n-am gresit cu nimic, as trage concluzia, ca nu ma mai iubeste (nu mai e indragostit), ca s-a plictisit, ca vrea alt ceva.

NOname
| NOname a răspuns:

@kaya, ai dreptate, pot fi 'Nspe mii de motive, insa pentru mine personal varsarea nervilor (se presunune, ca nu e un caz singular, ci se intampla constant, luni-ani de zile) pe persoana iubita (cel putin asa se pretinde) nu poate fi justificata. Mai citeste o data intrebarea: "...cand partenerul de viata este iritat de aproape orice ZICI sau FACI si enerveaza foarte rau din NIMICURI..."! Deci nu e nervos pe TOATA lume, ci doar PERSOANA "IUBITA" il irita, si acest lucru se intampla constant. Eu asa inteleg situati. Poate gresesc.
@noname, lamureste-ne, te rog! Ce ai vrut sa spui? Si mi-ar placea sa stiu, daca este vorba despre tine sau vorbim la modul general. Multumesc!

| Anca a răspuns:

Eu cred ca s-a plictisit de tine. Starea asta de enervare din orice e semn ca undeva nu mai comunicati si a intervenit monotonia. Poate ii e mila sa iti spuna ca nu te mai vrea si incearca sa te faca sa renunti tu!

| Anca a răspuns:

Multi spuneti ca, probabil are o problema! Ha frumos! Daca are o problema, se descarca zilnic pe iubita lui? In primul rand, daca problema il framanta atat de tare, ar trebui sa ii spuna si ei. De aceea formeaza un cuplu nu?!

Cu siguranta ca, atunci nu mai simti aceiasi daruie in relatie, incepi sa faci figuri si din faptul ca un pahar sta intors asa si nu invers.

Am o vorba : Cand dragostea e mica, defectele sunt mari!

O persoana care iti cauta nod in papura din orice, e plictisit de tine!

| Delia a răspuns:

Simplu-nu te mai iubeste

| kaya a răspuns:

Noname intr-un cuplu pot aparea multe si diferite probleme... cel mai bine ar fi ca amandoi sa vorbiti, sa fiti sinceri unul cu celalalt, asa vei afla de ce decurge la asemenea gesturi, ar putea fi diferite motive, de ex poate il deranjeaza ceva, poate s-a racit relatia voastra etc pot fi foarte mult mai multe... insa tu trebuie sa te gandesti si sa analizezi de ce face asa, sa cauti raspuns si sa il gasesti. Succes si numai bine.

| consilierindragoste a răspuns:

Da foarte mare ar trebui sai dai liber cateva saptamani la modul serios sa vezi daca stie ce vrea. cu alte cuvinte nu te mai supoarta in jurul sau. daca te iubeste cu adevarat se va intoarce cu siguranta schimbat
conteacteaza-ma increc sa te ajut

| florinell a răspuns:

Dupa parerea mea furia este si ea o emotie normala si sanatoasa, fiecare avem standarde, dorinte si asteptari, iar atunci cand nu le putem indeplini sau nu ne sunt respecate avem un sentiment de furie, furia e normala, atunci cand vedem ca fratii sau parintii, sau cineva din familia noastra sunt injositi, atunci e normal sa te infurii, iar eu cred ca problema asupra furiei, apare atunci cand nu ti-o controlezi si ii deranjeaza pe cei din jurul nostru, dar si pe noi, si atunci ar trebui sa recunoastem ca avem o problema si trebuie rezolvata...cauele ar putea fi stresul si dupa cum am spus mai sus mereu avem dorinte, asteptari, standarde, iar atunci cand nu ne sunt respectate ne declanseaza sentimentele de nedreptate si furie...parerea mea! Numai bine!

| ProjectJackpot a răspuns:

Naspa rau! Probabil nu te mai iubesteraised eyebrows

| LittleM_8934 a răspuns:

Poate are probleme in familie sau care nu tin de voi 2 si doar isi varsa nervii pe tine. Cel mai bine ar fi sa discutati cu calm, sa-l intrebi care e problema, daca tine de voi sau nu. Poate trece doar printr-o faza proasta...