| anonim_4396 a întrebat:

problema e cam lunga...
Tata s-a enervat pe masini caum 3 zile, s-a suparat pe noi din nici un motiv, acum sta inchis intr-o cabana iar noi... sora mea plange continuu, mama a plecat catre oras, dar nimeni nu stie unde ( sora mea a incercat sa ma faca sa cred ca a plecat la servici ), acum eu... ii mai am doar pe bunicu`, care se mai intereseaza de noi in fiecare zi ( locuim in aceeasi curte ).
Iari seara s-a intamplat ce va ciudata, tata a disparut si l-au cautat peste tot, dar a venit abi dimineata. Eu incercam sa-l ocolesc dar m-a certat pentru asta... atunci mama a inceput sa planga pentru ca tata a zis ca ea m-a incatat. Ce sa fac? A cazut un dita-i ghinion pe mine...

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Fi alaturi de sora ta mama si bunicul tauhappy fiti impreuna si ajutatil pe tatal taw sa isi revinahappy.

4 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

N-am inteles nimic, decat ca taicatu e un boschetar gretos

| Minnie a răspuns:

Daca mai scrii inca o data intrebarea, dar de data asta in limba romana poate as putea sa-ti si raspund. Nu am inteles nimic.

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Hm... In primul rand tatal tau se va calma si totul va reveni la normal, iar daca nu poarta o discutie cu ambii parinti, sa clarifice cateva notiuni! Incearca sa-ti calmezi tatal! Eu stiu amuza-l, ori fa-i ceva de mancare, nu stiu ce ii place lui! Indulceste-l. Este mai bine decat sa stai de-o-parte plangand in continuu! Cere-i ajutorul si surorii tale pentru a va calma parintii! Aceste certuri au o anumita limita, sunt secundare nu cred ca parintii ar fi in stare sa o intreaca... oricum explica-i tatalui tau ca totusi sa se enerveze din cauza unor masini este ceva absurd si nu ar trebui stricata o familie din cauza asta!

Vezi tu ce faci oricum totul va reveni la normal peste cateva zile cand tatalui tauii va trece aceasta obsesie de masini!