| anonim_4396 a întrebat:

problema mea sta in felul urmator... am o relatie cu o fata pe care o iubesc mai mult decat orice pe lume, insa parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra. tot timpul ma preseaza cu fel si fel de chestii, iar astazi mi-a spus ca vor sa termin definitiv cu ea, ori ii aleg pe ei ori pe ea. ma doare enorm sufletul, la ea nu pot sa renunt orice ar fi, o iubesc enorm si ea ma iubeste, suntem atat de fericiti impreuna dar totusi suferim mult din cauza parintilor mei. ce sa fac? e clar ca la ea nu renunt. cum sa procedez? va rog din tot sufletul ajutati-ma, simt ca imi vine sa mor.

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Te-ai uitat prea mult pe acasa Tv si kanal D

| Floris83 a răspuns:

Păi nu trebuie să știe ei că ții leg cu ea, ștergi mesajele de pe telefon după ce le citești... încearcă să-o ții ascunsă relația, decît deloc e mai bine așa, vă mai vedeți pe net, vă vedeți mai rar prin oraș, așa o puteți ține mai mult, la "foc stins", iar cînd ești pe picioarele tale o iei din loc, acum zici ca ei și faci ca tine, cum s e zice în popor! succes, și curaj mult

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Părinţii sunt cei care îţi vor fi alături mereu iar dacă ei spun că nu vor să vă mai vadă împreună au motivele lor. Încearcă să discuţi cu ei şi să-i întrebi ce le displace în această relaţie. Dacă spui că ţii mult la fata aceea, continuă să lupţi să vă fie bine indiferent de ce vor spune ceilalţi.
Numai bine!

| mada1820 a răspuns:

Am patit si eu acelasi lucru, si stiu cum te simti, incearca sa lupti pana la capat nu te desparti de ea pentru nimic in lume, pentru ca ai sa regreti mai tarziu.Incearca sa-i faci sa inteleaga ca va iubiti si nu puteti sta unul fara celalalt.

| MAndreea97 a răspuns:

Ar trebui sa o chemi pe prietena ta la tine si sa stati impreuna de vorba cu parintii tai si sa incercati sa le explicati ca voi tineti mult unul la celalalt si nu puteti renunta la relatia voastra dar ca si pe ei ii respecti si ii iubesti pentru ca sunt aparintii tai si sa le explici ca nu poti face o alegere ( dupa parerea mea daca te pun sa alegi este o greseala asa te-ar putea pierde )... sper ca te-am ajutat si sper ca vei reusi happy

| MaximAmSpusS a răspuns:

Sa-ti ramana ideea asta in cap : Parintii sunt cei care iti vor ramane mereu aproape, prietenii/prietenele mereu se pot despartii

| Anisia25 a răspuns:

Asa este, parintii sunt cei care iti vor fi mereu aproape, indiferent ce va fi in viitor. Insa mi se pare exagerat sa te puna sa faci o asemenea alegere. Eu sunt de parere ca ar trebui sa vorbesti cu unul dintre parintii tai, de preferat cu cel cu care te intelegi mai bine si sa-i explici ceea ce simti. In unele cazuri iubirea este trecatoare, in alte cazuri insa nu. Ar fi trist sa traiesti toata viata cu regretul unei despartiri fortate de parinti. Nu cred ca ei si-ar dori sa te stie nefericit. Eu sunt de parere ca atunci cand iubesti cu adevarat, merita sa lupti pentru acea iubire. Acum ce sa spun, nu cunosc situatia ta, nu stiu de cat timp esti cu fata asta impreuna, cati ani ai si nici motivele pentru care parintii tai vor sa va despartiti. Poate ar fi bine sa dai mai multe detalii pentru a-ti intelege situatia mai bine.

| player456 a răspuns:

Va rog mai multe sfaturi daca se poate...