| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Revin cu o intrebare : Cum pot sa obtin niste bani de la parinti? Mai exact banii de alocatie. Niciodata nu mi-au dat banii de alocatie, zicand ca ii strangem pentru inceputul anului sa luam haine, carti, caiete etc. dar de multi ani e stransa si am nevoie si eu de ea pe 4 luni, adica 336 lei. Ce pot face ca sa ii obtin? Munca nu se pune deoarece atunci cand ma duc sa ii ajut ei sunt ceva gen "Pleaca la treaba ta ca nu ai cu ce sa ma ajuti". Multumesc. Funda + VOT. Comentariile aiurea REPORT.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Au dreptate. Daca este stransa de multi ani, tu ai simtit lipsa hainelor, caietelor etc, in tot acest timp?

| WhiskeyFaraNume explică (pentru darrio2007):

Nu. rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns (pentru WhiskeyFaraNume):

De ce te tavalesti de ras doar tu stii.Cred ca ne cam iei la misto.Sau ai consumat ceva din numele tau?

| WhiskeyFaraNume explică (pentru darrio2007):

Nu va iau la misto si nici nu sunt baut, dar mi se pare amuzanta situatia in care eu am zis ca alocatia e pentru inceputul anului pentru carti, caiete etc., iar eu le am pe astea fara sa iau din cardul de alocatie rolling on the floor Dar totusi, ai vreun raspuns cum pot "Savura" acei bani?

| darrio2007 a răspuns (pentru WhiskeyFaraNume):

De unde stii ca nu scoate de pe card? Poate ca ii pastreaza tot pentru tine, daca nu scoate.Cand vei creste mare.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru darrio2007):

E mai bine pentru el sa gestioneze parintii banii si sa-i cumpere ceva folositor, nu ultimul playboy

| darrio2007 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Normal ca este mai bine.Eu inteleg asta.Pentru ca am copii.Dar vad ca el nu prea intelege.

| RainmakerX a răspuns:

Daca vrei ceva anume atunci le ceri frumos din start acel obiect si ei iti vor da niste motive pentru care decid sa ti-l ia sau nu.
Daca ai de gand sa iei ceva folositor pentru tine atunci la sigur o sa-ti dea acei bani daca nu atunci asta e viata...
Sa fii fericit ca nu te pun ei la munca,lasa ca e bine si asa!
Daca acel obiect este unul folositor atunci ti-l vor lua, daca nu atunci nu.
Banii respectivi (de pe alocatie) sunt tinuti tot pentru tine, iti cumpara strictul necesar pentru scoala si cel mai probabil restul de bani il pastreaza cine stie, tot pentru tine, poate ca pentru studiile tale.
Explica-le de ce ai avea nevoie de acel obiect. Daca nu ai nevoie de el atunci nu o sa ti-l ia inturcat este o risipa. O sa-l iei deci cand o sa fii pe banii tai.
Succes!