| niko32 a întrebat:

sunt casatorita de 5 ani jumate si am doi copii minunati o fata de 5 ani si un baiat de un an jumate. Problema e ca nu mai simt acelasi lucru fata de sotul meu, din cauza ca m-a facut sa sufar foarte mult. Ma inselat, ma mintit, ma lasa singura zi de zi nu cred sau nu stiu daca are amanta, dar am plans noapte de noapte si am stat noapte de noapte treaza si l-am asteptat sa vina si el venea dimineata acasa. Am fost indragostita de el pana peste cap, nu i-am aratat niciodata ca il iubesc, poate a fost si vina mea, dar din cauza ca nu a fost atent cu mine m-am racit de el. Si la ora actuala mi-as da viata pentru el daca ar fi nevoie dar el nu. Si nu mai am incredere deloc in el, si cred ca asta ma face sa ma racesc tot mai tare de el. Si tot timpul il resping si tot la mine vine, imi spune ca daca ma despart de el nu mai vrea sa traiasca. Eu am 23 de ani el are 25 suntem tineri. Si as mai avea multe de scris dar nu cred ca imi ajunge pagina. Dati-mi si voi un sfat ca nu stiu ce sa fac si nu am nici unde sa ma duc.

Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Dar de ce nu vorbesti cu el, sa incercati sa rezolvati problema, dar daca s-au racit sentimentele tale fata de el!, atunci o sa ajungi sa stai cu el doar pentru copii, crede-ma, iti spun din experienta, si nu stiu cat vei rezista.

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"nu i-am aratat niciodata ca il iubesc" - Asta e cea mai gravă greşeală.
Orice om, indiferent că-i femeie sau bărbat, atunci când nu se mai simte apreciat, caută în altă parte ce nu primeşte acasă.
Discuţii lungi şi sincere + terapie de cuplu. La modul foarte serios!

| antonia_6976 a răspuns:

Mama ta ce zice? Ai incercat sa vorbesti cu el? sa-i spui ce te deranjeaza si ca tu suferi mult din cauza comportamentului lui? Stiu o persoana care la fel era casatorita si avea o fetita de doi ani.Barbatul ei juca poker si dadea toti banii acolo, iar ea, saturandu-se de situatia asta l-a pus pe barbat sa aleaga intre poker si familie, si bine inteles si-a ales familia. Tu iti cunosti sotul si sti daca poti aplica aceeasi tehnica. Dar incearca sa-i dai si tu mai multa atentie, daca il iubesti ce te retine?