| Cipy341 a întrebat:

sunt dupa o fata din clasa a 5 pana in clasa a 6 a cam toata clasa stie ca o plac (suntem in aceeas clasa) i-am oferit bomboane pachetul meu de mancare si de 8 martie iei i-am dat cele mai multe martisoara, acuma am lasat-o mai moala si na sunt cam trist ca mi-a murit bunicul si cand ma vede trist mai vine pe la mine sa discutam si ma mai face sa rad.credeti ca ma place?
Si daca ma placa cum ar trebui sa ii spun?

1 răspuns:
| Apac a răspuns:

Probabil crede că ești de treabă, că ești un băiat bun, poate chiar te place. Deocamdată încerca sa va consolidați prietenia, cum ati făcut pana acum, dându-i semne că o placi, din când in cand, ca sa nu intri in "friendzone"; mai așteaptă un an sau ceva pentru o relație, te asigur ca la 14-15 ani o sa fi mult mai dezvoltat emoțional si pregătit. Mult noroc!