| malishka93 a întrebat:

.. Voi cind sunteti enervati spuneti lucruri dureroase persoanei iubite? cuvinte spune la nervi? astazi m-am certat cu prietenul si mi-a spus lucruri urite da era foarte suparat pe urma sia cerut scuze! sal iert sau nu?

13 răspunsuri:
| A1 a răspuns:

De multe ori spunem cuvinte de care nu ne dam seam.Doar dupa ce li-am zis, ne gindim ce greseala am facut.Eu spun sa-l ierti.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Normal ca trebuie sa-l ierti. Ca doar nu cred ca o facea fara un motiv. sau poate e mai gelos el.

| TeKs2911 a răspuns:

Sa sti si tu ca la suparare orice om greseste si cate odata spune ce nuvrea...dar e gelos nu mai cel ce iubeste!

| TeKs2911 a răspuns:

Asa ca iarta-l

| Zangetsu a răspuns:

Daca si-a cerut scuze, iarta-l.

| trifescugabriela a răspuns:

Orice om la nervi spune de toate, tot ce il doare si ce nu ii convine! Iar mai tarziu regreta nespus! Orice ar fi iarta-l, la urma urmei e om si fiecare om grerseste si vrea sa fie iertat! Mai mult de atat iarta-l pentru ca il iubesti! Daca tu ai fi in locul lui nu ai vrea sa fii iertata? Normal ca da! Asa si el!

| Danutza27 a răspuns:

De regula mintea guverneaza (limbajul folosit),daca acum cit sunteti prieteni accepti asa ceva si el nu se poate abtine, miine poimiine vine si o palma poate apari si la stiri filmata de cine stie ce camera din coltul strazii (fii sigura ca si aia ii iertase vagoane de mizerii).Dar daca te mariti cu el si mai ai si un copil, ce te faci? Sunt unele femei care-si merita soarta.Ce poti face 1) sa il dai dracu ca duce ITB milioane de barbati, el va invata o lectie, daca se poarta ca un netrebnic se duce crestina mincind nori, tu inveti sa nu accepti mizerii si sa nu le generezi.2)Aplici proverbul batrinesc capul plecat... merge si asta dar la narozi, deoarece eu zic capul tinut drept impune respect. Poti continua relatia cu el dar sa ai o mare rezerva de sentimente ca la momentul 0 sa poti spune ho.Am uitat vezi ca esti datoare o funda pentru cel mai bun raspuns=al meu
PS oala de ciorba incalzita de multe ori...

| PrinD a răspuns:

La nervi omul spune mai mult adevarul, spune lucruri pe care le gandeste si crede ca e mai bine sa nu le spuna, dar suparat fiind le spune, deci orice ti-a spus nu inseamna ca e adevarat sau nu, inseamna ca acele ganduri/indoieli le avea el si s-a descarcat spunandule intr-un moment in care rationamentul nu mai functioneaza 100%. Sfatul meu este sa il ierti, iar acum ca stii ceea ce gandea el, puteti vorbi clam asupra subiectului fara sa va enervati ''o discutie calma si sincera inlatura orice indoiala'' Succes!

| harciog a răspuns:

E treaba ta daca sa-l ierti sau nu.Problema este ca acele cuvinte spuse la nervi,acele cuvinte spuse cu maxima rautate,ei bine,acea rautate este direct proportionala cu sentimentele lui pentru tine si nu poate exprima decit, oricit de rau ar fi exprimate, decit intensitatea sentimentelor pentru tine.Deci nu lua in seama rautatea ci bucurate de intensitate in toata splendoarea ei.

| IustinaSiAtat a răspuns:

Eu zic sa il ierti.Pt ca uneori oamenii mai fac greseli.Parerea meathinking

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Când suntem nervoşi, spunem multe lucruri pe care nu le dorim şi pe care de fapt nu le credem. Aşa că sfatul meu este să îl ierţi pe prietenul tău, mai ales că şi-a cerut scuze. Eu sunt convinsă că nu a vorbit nici măcar o clipă serios.

| Andreea_7722 a răspuns:

Toti mai spun lucruri urate la nervi. Depinde de ce v-ati certat. Iarta'l :*

| IubesteEa a răspuns:

Sincera sa fiu asa fac si eu si fotul meu iubit si sincer dupa 5 sec ne cerem scuze apoi da accept scuzele lui ca sunt sincere deci fa ce iti cere inimoara!kissfunda?!