| matragunaotravita a întrebat:

vorbesc cu un baiat de 2 ani jumatate.ne intelegeam perfect si am trecut prin foarte multe impreuna dar in ultimul timp s-a racit foarte rau relatia.el a devenit foarte distant si nu mai este la fel de atras de mine.am stat de vorba si a zis ca totul e in regula.nu cred ca ma inseala deoarece petrecem jumatate de zi impreuna si restul il vorbim la telefon.cum as putea sa reactionez caci nu vreau sa ma despart de el.mi-ar prinde bine niste sfaturi.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Din pacate trebuie sa accepti ca o relatie are si un sfarsit.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Incearca sa "omori" monotonia dintre voi. Poate s-a plictisit de rutina voastra, ceea ce nu ar fi de condamnat. Oricum trebuie sa intelegi ca dragostea isi mai pierde din intensitatea de la inceput, lucrurile se mai schimba si din a fi "indragostit" ajungi sa "iubesti" cu tot ceea ce asta implica. Nu poti fi tot timpul "in priza", mai ales daca intervine monotonia (care poate sa si strice o relatie frumoasa). Poate aveti nevoie sa va fie dor unul de celalalt. uneori distanta e chiar necesara pentru a intelege ce simti cu adevarat

| Ichnat a răspuns:

Esti sigura ca totul era "perfect" si la el?

| matragunaotravita explică (pentru Ichnat):

Da...deci chiar pot sa zic ca era o relatie perfecta din toate punctele de vedere....ne completam perfect unul pe celalalt si nu existau niciodata neintelegeri.sad

| gazza01 a răspuns:

Incearca sa gasesti ceva extravagant de facut care sa va mai apropie putin. Daca nu vrei sa va despartzitzi, trage cat poti de relatie!

| genTlemeNNN a răspuns:

Am patit-o si eu din cauza ei ne certam in fiecare zi dar intr-o zi am zis stop si am vorbit cu ea. Mi-a zis ca m-am racit la fel apoi toata ziua numai cu ea stateam si mi-a zis ca o sufoc si mi-a dat papucii. crying(

| Gαηαmα a răspuns:

Pai parerea mea este ca foarte mult face comunicarea, sa spui ce crezi si sa spui ce simti. Daca esti suparata si te deranjeaza ceva arata-i, spune-i.Sau/si incearca sa fi mai distanta de el si poate cand va vedea ca te supara ceva iti va spune si veti vorbi.Depinde de voi...

| TravisForest a răspuns:

Buna. Sunt perioade si perioade... daca vreti sa ramaneti impreuna trebuie sa fi-ti tari amandoi sa evitati certurile pentru ca daca va certati acum se duce tot pe apa sambetei. Este o perioada mai naspa in relatia voastra in care el nu stie ce sa faca, este plictisit. Incearca sa faci ceva pentru el, ceva ce sa il lase cu gura cascata, surprinde-l cu ceva si isi revine. Relatia voastra a devenit plictisitoare pentru ca faceti aceleasi lucruri zi de zi, incearca ceva nou sa il lase pe el wow.

Bafta!

| matragunaotravita explică (pentru TravisForest):

Parintii mei sunt putin cam severi si desi implinesc 18 ani peste 4 luni si am o relatie de 2 ani jumatate de care ei stiu inca ma tin mai din scurt si nu ne lasa sa fim doar noi doi.relatia noastra in ultimul timp s-a racit foarte mult.sunt constienta ca el avand varsta de 25 de ani are mai multe pretentii si eu nu reusesc sa le satisfac pe depiln insa nu vreau sa il pierd din cauza a lor mei.nu stiu ce sa mai fac.nici macar nu mai stiu sigur ca ma iubeste sau e doar obisnuinta.cum as putea sa imi dau seama din partea lui daca mai exista acel ceva?

| TravisForest a răspuns (pentru matragunaotravita):

Hey, nu mai bine imi lasi un mesaj cu id-ul tau? Sa nu dam atatea detalii aici ca nu ma simt eu bine. Daca vrei sa vorbim despre asta lasa-mi un mesaj cu id-ul tau.

| matragunaotravita explică (pentru TravisForest):

Iulia_pissysweet