| Baltean a întrebat:

Vreau sa va intreb cum as putea metine o relatie de lunga durata cu persoana iubita? Mentionez ca suntem de 2 saptamani impreuna.Eu am 14 ani si ea are 12 dar gandeste mult mai matur.Astept un raspuns!

Răspuns Câştigător
| IubesteEa a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic intrebare-o dc se comporta asa ce vrea sa obtina? k o fata de 12 ani sa se comporte matur inseamna ceva anume, ori sa iti arate tie k nu e copilaroasa sau altceva ori nu stiu sincer tu esti iubitul ei si trebuie sa stii ce sa faci! sucees! funda?

10 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

La 12 ani gandeste matur? Sunteti niste copii - voi nu realizati - la voi acum iarba este verde - sa vezi cd o sa se usuce

| IMC90 a răspuns:

Forget about it (pe tonul ala italian si mafiot) laughing

La varsta asta este ceva imposibil.

| Originalone a răspuns:

Hai mah ce dreecu aveti.
Recunoasteti.
Gandinduva ca va maturizati repede daca faceti sex cat mai repede.
Asa va ganditi ca atingeti maturitatea mai repede si nu veti mai fi copiiii.
Reveniti la jocuri pe calculator si papusi barbie, hanah montana,... si ce mai stiti voi acolo.
Uitati de asa ceva ca va creaza numai probleme.
Sunteti 2 copiiii imaturi,nici dezvoltati fizic nu sunteti, nici mintal.
La 16, 18 ani mai merge ceva stabil.
ASa ca valea la scoala si invatati pentru liceu, sa nu ramaneti prosti.

| XDarkAngel a răspuns (pentru Originalone):

Papusi barbie la 12 ani?
hai mai lasa-ma.

| ozulll a răspuns:

Lunga durata inseamna o luna? cel mult! si tu iti dai seama de maturitatea ei pentru ca esti cel mai matur (adica s-ar putea sa ai buletin) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma abtin sa-ti raspund. Ai zice ca sunt retrograd, babaciune, decrepit, mos etc. Oricat de rapide sunt vremurile pe care le traim actualmente, nici chiar asa. (Maturitate la 12 ani. In ce sens? )

| Baltean explică (pentru anonim_4396):

In sensul ca nu e genu de fata care inca se joaca cu barbie, gandeste ca o fata de 14 ani.sincer sa va zic cunosc multe fete la care nu le dau nici 10 ani si eu 15-16.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Baltean):

Ok. Eu zic sa ramai la activitatile varstei tale. Este o perioada de viata cu care nu te mai intalnesti. Nu e interzis sa-ti placa o fata, sa o visezi, sa te gandesti la ea (eu, la gradinita eram "indragostit nebuneste" de o fetita din grupa mea laughing ) Incearca sa-ti dezvolti intelectul, sa acumulezi cunostinte prin invatatura de la scoala. Experientele de genul lasa-le pe mai tarziu, cand vei fi format si afectiv si fizic. O sa ai vreme berechet de activitati de genul. Nu te mai lua dupa eventuale presiuni externe.

| Baltean explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult ! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Baltean):

Sa auzim de bine. Bafta!