| anonim_4396 a întrebat:

vreau sami invat fratele sa poata citi ceasul, spuneti-mi va rog frumos site-uri sau chiar spuneti-mi si voi, cum sal invat.

Răspuns Câştigător
| AlexandraFoo a răspuns:

Uite aici o carte care ar putea sa-l ajute:
http://www.teora.ro/......mbshop.cgi
Poti sa faceti cate o pagina in fiecare zi, asa pentru inceput.
Sau poti incerca ca intr-o zi sa ii arati cifrele de la 1-3, apoi 3-6, etc. Nu uita sa-l intrebi de fiecare data ce ati facut ziua urmatoare.
Apoi incepe cu minutele, secundele ai putea sa le lasi la o parte.
Dupa ce ati terminat cu amandoua, explica-i cum sta treaba cu PM si AM.
Poate vei reusi incetu-l cu incetu-l.
Oricum esti un frate bun. :)

2 răspunsuri:
| smecherulxxl5 a răspuns:

1.pune-i ceasul in fatalaughing 2.arata-i care este orarul, minutarul si secundarul. 3.arata-i ce inseamna fiecare nr. de la mimutar (ex:12-60 min 1-5min 2-10min.,...)4.baftawinking

| crisstar a răspuns:

Cred ca pentru un copil de 5 ani ar trebui ceva mai simplu.