| snejana21 a întrebat:

va rog frumos sa ma ajutati! Sotul meu e plecat peste hotare de aproximativ 2 luni, in ultimul timp imi pare foarte schimbat, Cum ajunge seara, aproximativ in fiecare seara, nu pot sa dau de el, ori telefonul e dekonktat ori nu prinde, si cand ii zic ca il sun si e inchis telefonul el imi zice ca lui nu i-a aparut nici un apel. la el telefonul era ok, sau alta problema este, lasa telefonul in kamera si-mi zice ca a fost si a spalat vasele sau a facut ceva mincare, sau ceva chestii prin casa! Uneori vorbind la telefon imi pare ca el nu este in apele lui, ceva se intimpla. Dar vorbeste frumos cu mine, imi zice ca ma iubeste ca ii este dor,,,, doar ca seara cand ajung sunt foarte stresata, ce pot sa fac ca sa aflu ce se intimpla? poate simte lipsa de casa sau poate imi askunde ceva... Nu pot sa zic exact ca are pe cineva acolo, dar vreau sa stiu ce se intimpla.
Dau funda pentru un raspuns cit mai sincer. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Eu zic ca pot fi 2 motive.
1. Ori se simte depasit de situatie ca nu e acasa cu tine si face acest sacrificiu sa fie bine la amandoi
2. E posibil sa iti fie tie foarte dor de el si deoarece e departe nu-l poti simti langa tine, sau sa faci dragoste si asta incepe sa iti puna tot felul de intrebari.
Eu zic sa nu te gandesti atat de usor ca te insala

| snejana21 explică (pentru cuvant):

Da, totusi cred ca ai mare dreptate... noi de 1 an si ceva am stat doar unul linga altul,,, si acum ne simtim lipsa foarte mult! totusi cred ca o sa ramin la ceea ce spui tu! iti multumesc foarte frumos!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa lasi astfel de idei sa-ti intunece casnicia. Suspiciunile astea ar putea sa-l indeparteze pe sotul tau de tine, Sunt convinsa ca nu-l acuzi de nimic si ca nu lasi sa se inteleaga ca ai astfel de idei, dar el te poate simti si asta o sa-l faca sa sufere si il va indeparta de tine. Cand juri cuiva in biserica fidelitate, nu o sa-l inseli (daca nu esti un nemernic). Nu il acuza de astfel de nemernicii, respecta-l si ofera-i increderea necesara.

| snejana21 explică (pentru Brigaela):

Nu il acuz, doar am niste dubii in cap...stiu ca ma iubeste si stie ca il iubesc!

| Brigaela a răspuns (pentru snejana21):

Gandeste-te cat de jignit s-ar simti daca ar banui ceva. Asa ceva e suficient sa omoare dragostea

| mona a răspuns:

Sincera sa fiu eu cred ca are pe cineva acolo care sa-i tina de cald[sau sunt eu paranoica], ar fi chiar culmea sa nu auda telefonul, hai sa zicem ca face dus si nu aude dar restul motivelor nu sunt credibile

| snejana21 explică (pentru mona):

Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac deja... uneori ma gindesc ca poate el acolo nu are ce sa manince sau are careva probleme si mai strig la el, ma mai supar. dar alteori tot ma gindesc ca are pe cineva acolo, sau eu ma insel,,, dar as vrea ca sa ma insel eu! nu stiu fetelor ce sa fac si ce sa cred! mai vreau citeva sfaturi, ce sa fac, cum sa aflu daca are pe cineva sau care e problema...

| mona a răspuns (pentru snejana21):

Fi optimista[sti cum suntem noi fetele...ne gandim la cei mai rau desi in mare parte ne inselam]

| IloveME a răspuns:

Posibil sa-si fi gasit una pentru o aventura dintre acele femei cu contracte, poate minte cand spune ca sunt urate si batrane ca sa nu trezeasca suspiciuni sau poate cum spui tu ca ii este dor de casa, de tine ceea ce nu pare a fi adevarat prin comportamentul lui.cand simti lipsa persoanei iubite suferi ca esti despartit de aceasta persoana si vrei mereu sa-i auzi vocea, sa stii ca te bine ceea ce face el aste fix contrariu, pasa de tine si nu ar da semne ca sufera de motivul distantei!
Tu nu dispera, lasa-l sa se intoarca langa tine si daca tot asa are comportamentul atunci convoaca o discutie!
O noapte placuta iti doresc!

| snejana21 explică (pentru IloveME):

Ok, o sa am invedere orice sfat... iti multumesc frumos
de asemenea si tie o noapte placuta,

| AtateaConditii a răspuns:

Poti sa angajezi un detectiv laughing vorbesc serios daca iti permite salariul Sau sa il intrebi, poate e stresat la munca, am auzit ca in strainatate te pune la munca pana te usuca. S-au poate iti duce lipsa si isi face de cap cu altcineva.

| snejana21 explică (pentru AtateaConditii):

Nu stiu serios la ce sa ma gindesc! el e plecat prin contracte si serviciu e ok. acolo sunt parte femenina, el imi zice ca-s urite si batrine sau ceva de genu. dar mi se pare oricum ceva ciudat in tot ce priveste de el!

| Alisayer a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, sa-l intrebi direct ceia ce te macina.Sa-i spui ce simti, sa clarificati situatia, ca sa nu mai stai cu inima boț în fiecare seara.
El este singurul care te poate ajuta sa clarifici toate nelamuririle.
Eu iti doresc succes si fie ca banuielile tale sa nu sa se adevereasca niciodata.

| snejana21 explică:

Sper sa fie totul ok. mersi de sfaturi,,