| anonim_4396 a întrebat:

Salut, voi dacă ați intra intr-o relație și "soția " voastră v-ar minții i-ați mai dau o a doua șansă, deci să explic, eu anul trecut m-am decis să iau o fată de soție eu am vorbit cu ea de prin Iulie 2016, și in Septembrie a venit aici la mine in Franța, chestia este că eu când am vorbit cu ea am întrebat-o câți parteneri sexuali a avut și mi-a spus că doi, am mai întrebat-o când a avut ultimul act sexual mi-a spu că cu trei luni înainte să mă cunosc cu ea. problema este că de când ne-am mutat și a venit aici la mine in Franța am simțit că minte, ea se jura mereu că nu mă minte. in fine. ea a rămas însărcinată și pe 3 Iunie 2017 a născut o fetiță, fetița noastră de doar 6 luni și jumătate, acum am luat-o încet i-am spus ca o simt sa nu mai mintă și sa îmi spună tot ce ma mințit deoarece eu nu suport minciuna, am stat să o trag de limbă o jumătate de oră și de abia am făcut să îmi revunoască adevărul, mi-a spus că a avut 3, nu doi parteneri sexuali, și mi-a spus că nu înainte cu 3 luni sa vina la mine a avut ultimul act sexual, mi-a spus că la o lună și jumătate du pă ce a avut ultimul act sexual a venit la mine, ce vreau să vă spun eu, e că nu știu ce să fac de acea vă cer un sfat, eu sincer nu prea mă mai încred in ea, și cred că încă mai are minciuni, dar mă doare și de fetița mea, eu unul am disperat credeți că este posibil să nu fie nici măcar copilul meu? Normal acele luni mi-au ieșit deoarece a venit pe 11 Septembrie și pe 3 Iunie a născut, dar fetița mea este născută prematur adică mai devreme cel puțin așa mi-a spus ea eu nu mă pricep, credeți ca dacă s-ar fi culcat cu iubitul ei înainte cu o zii să vină la mine, ar putea să fie și al lui?
Și spuneți-mi și ce să fac cu ea să o iert să nu o iert?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fa-i test de paternitate ca sa-ti iasa varianta asta din cap si vezi dupa ce faci.

| LoveSleep a răspuns:

Ea a zis că cu 3 luni înainte a făcut sex cu altcineva. Dacă a zis 3, înseamnă că sunt 2 minim. Ceea ce înseamnă că tu ai stat mai puțin de 2 luni să o cunoști pe femeia aia și ai și cerut-o în căsătorie. Doar nu sperai să fiți fericiți până la adânci bătrâneți, nu? Fii serios.
În plus, principala ta problemă pentru care nu o mai vrei, e că ea nu are org.asm când face sex cu tine, fapt care te distruge psihic, pentru că subconștientul tău de dublu mascul feroce este rănit.

| xerxes1 a răspuns:

Esti paranoic.

| PersonajFictiv a răspuns:

Poti sa faci teste sa vezi daca e sau nu copilul tau, stii asta, nu?
Eh, le faci.
In rest nu am avut rabdare sa citesc.
O zi buna!

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Stii. Nu conteaza cu cati s-a culcat o femeie atat timp cat e loiala in relatie si te iubeste. Probabil.reactia ta a facut-o sa fie asa. Oricum. Cere un test de paternitate. Si daca nu e copilul tau, da-o in judecata pe femeie.

| Miksha a răspuns:

Primul lucru - consilier de cuplu
Al doilea lucru - Eu mereu cred ca oricine merita o a doua sansa, dar niciodata o a treia.

| Miranjacanela40 a răspuns:

Du-te la psiholog că ai probleme serioase.
In primul rand înainte să locuiască cu tine poate să fie și cu 1000 de bărbați nu e normal să întrebi. Ce aștept-ai să fie virgină ești rom cum-va.
Dacă tu ai un copil de 6 luni și ai nelămuriri in privința copilului dacă este sau nu al tău tu ești psihic distrus.
Nu întrebă ceea ce nu vrei să știi.
Du-te la muncă creșteți copilul și lasă-te de basme.
S-au dacă ești atât de nedumerit și nu îți priește viață de familie plătește testul ADN și scapi de gânduri negative.

| dfsdfsfs a răspuns:

Dacă ești reticent în ceea ce o privește pe fetița ta, te sfătuiesc să faci un test de paternitate ADN. Acest test îți va spune sigur dacă este sau nu copilul tău.
Cât despre partenera ta, nu știu ce să zic. Unu la mână: De ce te-ar minți așa tare cum că acel copil este al vostru, care ar fi avantajele ei dacă ar minți în privința copilului? Situația materială pe care tu i-o oferi ei sau?
2: Te-ai cam grăbit cu relația, ai luat-o prea serios și prea repede. Asta e cea mai mare prostie: să cunoști o femeie, să-ți placă mult de ea și să vrei să te căsătorești cu ea și să mai faci și un copil într-un timp foarte scurt. În ce o privește pe prietena ta, nu prea pot să-mi dau o părere clară pentru că tu o cunoști cel mai bine iar dacă ai suspiciuni în privința fidelității ei față de tine, tot tu ești singurul care o poate depista dacă este sau nu infidelă. Verifică-i discret în fiecare zi telefoanele, vezi cu cine conversează pe Facebook, vezi ce prieteni are pe rețelele de socializare și încearcă să vezi cu cine conversează, în general, pe rețelele ei de socializare. Dacă în comentariile ei observi conversații *anormale* care dau în flirt, cu alți băieți, nu prea e de bine, părerea mea. Încearcă să o urmărești, dar discret. Vezi cu cine iese în oraș, unde se duce, cu cine se duce și când vine. Dacă ea îți spune că la 18 trebuie să se întâlnească cu o prietenă și că vine peste o oră, iar ea ajunge acasă la 23, tot nu e bine și din nou, înseamnă că te-a mințit. Fii mai atent cu ea și așa vei afla singur dacă suspiciunile tale se adeveresc.