| AdytzTheWolf a întrebat:

Salut, Vreau sa imi fac si eu o prietena dar nu reusesc, mereu sunt refuzat de catre fete dar nu stiu pentru ce motiv, nu sunt genul de baiat care isi petrece tot timpul la calculator, sunt un tip amuzant, romantic, glumet, si sunt plin de viata, nu sunt genul care sa imi bat joc sau sa ma joc cu inima cuiva, sunt un tip normal care isi vede mereu de treaba lui, nu stiu de ce fetele ma refuza mereu sunt eu insumi nu ma dau mare, nu fac pe bossu sau chesti de genul asta, Va rog ma puteti ajuta cumva, nu stiu poate gresesc undeva cand imi incerc norocul cu o fata, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Gabonne1982 a răspuns:

Femeile de obicei au probleme cu partea logica a lucrurilor si gandesc mai mult superficial.De cele mai multe ori aleg nepotrivit.Ele au alte criterii fata de noi barbatii in alegerea partenerului.Privesc lucrurile diferit fata de barbati.Sunt si foarte pline de contradictii si de aici si naivitatea cu care aleg fel de fel de ratati in dauna unora care chiar au calitati.Asa ca nu-ti fa probleme de ce nu te-au ales pe tine.Sunt putine femei care apreciaza calitatile unui barbat, marea majoritate apreciaza doar exteriorul sau partea mai vizibila a caracterului unui barbat.Eu cred ca n-ai dat inca peste cine trebuie.Paradoxul este ca parca cu cat cauti mai mult o femeie, cu atat nu o gasesti.Si inca ceva : femeile de obicei te simt cand esti disperat si atunci apare crisparea... ceea ce nu le place deloc.

5 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin o "relatie cu o fata". O relatie de acest gen se bazeaza pe iubire adevarata, respect reciproc, intelegere, comunicare, sinceritate. Nu te poti "combina" pur si simplu cu cineva. Este nevoie de o perioada buna de timp in care sa discuti cu persoana respectiva, sa se formeze acea iubire adevarata (asta daca ai norocul sa se formeze si fara de care orice relatie e praf), sa vedeti fiecare cum gandeste si simte celalalt, daca va place, etc. Sa va apropiati unul de altul spiritual, sa va deschideti unu fata de altul si asa mai departe. Mi se pare normal ca toate te refuza, nu te poti cupla cu cineva cum ai bate din palme, e nevoie de timp.

| Jeanny22 a răspuns:

Care e intrebarea? ca tot nu m-am prins...
Jeanny22!

| emignon a răspuns:

Bună ziua!
Vă înțeleg problema. Deoarece și eu mă confrunt cu așa ceva.
Cam greu puteți găsi o fată,având în vedere că stați mult timp la calculator. Fetele nu se cuceresc la calculator,tot așa cum nu se prind pești în deșert.
Pentru a fi pe placul fetelor,e necesar să bateți la ușa lumii lor în așa măsură încât să vă înțeleagă. Cum puteți face asta? Având (nu doar manifestând un comportament în privința lor complet diferit față de cum v-ați comportat înainte. Iată ce aveți de schimbat ca să-i plăceți unei fete: încercați să deveniți insensibil față de ele,ca și când nu v-ar interesa; încercați să nu le acordați atenție,și nici măcar compasiune; pune-ți-vă pe învățat-la urma urmei,asta o să vă aducă cea mai minunată și mai sufletistă fată din lume; încercați să fiți un pic mai dur,mai,,obrăznicuț" în relația cu fetele,fără să depășiți,bineânțeles,limitele politeții și ale bunului simț; nu faceți toate poftele; refuzați-le și dumneavoastră ajutorul atunci când vi-l cer,inventând o scuză; de exemplu,că sunteți ocupat.
Ieșiți în schimb cu regularitate cu băieții la un suc ori la un meci de fotbal; manifestați-vă cuvenita afecțiune în grupul de băieți,și oferiți-vă suportul necesar,ca și cum ele n-ar conta deloc! Dați-le impresia că sunteți mult prea ocupat ca să le purtați de grijă,ca să le acordați atenție și afecțiune. Trăiți pentru dumneavoastră și pentru colegii de grup,și învățați să manifestați indiferență și nepăsare totală față de fete și sentimentele lor inexistente.
Astfel,văzându-se cu garda jos și fără siguranța,,cuceririi de ostatici",vor încerca ele însele să vă cucerească. Însă nu le acordați prea repede încredere! Mult succes vă doresc!
Să vă spun acum de ce-i refuză fetele pe băieți. Fetele au în gena lor informația (falsă,de altfel) că relația cu un bărbat e doar pentru un singur lucru: procreerea. Probabil au văzut pe cineva despre care subconștientul le-a șoptit ideea că POT avea copii cu el,iar pentru ele,la capitolul băieți/bărbați asta e tot ce contează,din nefericire pentru ele. Și-au făcut-o cu mâna lor,nu au ce reproșa nimănui!
În general,fetele îi cuceresc ele pe bărbații pe care îi consideră capabili pentru procreere (intenționat am zis bărbați,și nu băieți. De regulă, fetele se îndrăgostesc de profesori cu șarm și romantism, de regulă trecuți de prima tinerețe. Îi consideră experimentați să conceapă un copil și să le ofere acea siguranță după care ego-ul lor suspină.
Chestia e că trebuie trezite la realitate, iar singurele lucruri pe care le putem face pentru asta sunt: faptul de a ieși de sub lupa lor de observație, de a ne dezvolta personal și a ne vedea de propria viață și a o înfrumuseța cu rezultate remarcabile pe plan profesional ( în cadrul nostru prin concentrarea efectivă pe învățare și pe faptul de a fi un elev de 10 pe linie),care le pot face curioase pe fete,iar o fată curioasă pentru rezultatele pe care le ai și le menții mereu,mi se pare mai ușor de cucerit.
În primul și-n primul rând fetele se ghidează după rezultate și după o viață împlinită pe toate palierele (învățat și note,aspect fizic și sufletesc ce inspiră încredere și siguranță,o bună igienă corporală,dar și sufletească și verbală (mai exact să fim atenți la ce vorbim în prezența fetelor,pe cât posibil să evităm subiecte de genul: femeile,tot ce e legat deS.F.,descurajarea,deprimarea,ne-împlinirea,lipsa materială,spirituală,dar și dragostea,afecțiunea și,mai grav,evitați discuțiile despre sex în prezența fetelor,și este de evitat orice subiect pe care le place să-l dezbată ele între ele: modă,haine,preocupare pentru mâncăruri alese,despre lucrurile care au loc în propriul corp,mai ales evitați discuțiile și a vă da cu părerea despre relațiile cu fete,sau despre orice alt fel de relații.
Puteți în schimb aduce discuția în prezența fetelor despre rezultate și note bune obținute la învățătură (dar sincer,fără laude!),dar mai bine despre conținutul materiilor (matematică,istorie,științele exacte),și despre rezolvarea problemelor. Mai puteți discuta în prezența fetelor ce bine v-ați simțit ieri la suc,despre rezultatele pozitive ale echipei favorite de fotbal,despre rezultatele bune când câștigați voi un meci de fotbal și despre cât de grozav a fost,despre accesul la olimpiadă când acesta are loc,(olimpiadă locală,națională,internațională mai ales),cu lux de amănunte despre autocarul de lux cu care veți merge,despre hotelul de lux la care veți fi cazați,cât va dura călătoria și ce peisaje frumoase (geografic vorbind) veți întâlni în călătorie),sau despre alte sporturi exclusiv masculine. Dar nu discutați niciodată cu un grup de fete sau cu o fată despre aceste subiecte sau despre altele. Lăsați ca fetele să vă abordeze când consideră ele că au nevoie de ceva,și refuzați-le politicos. Urmând acești pași cu sinceritate și zilnic, ca să vă intre în obicei, fetele vor intra la idei și vor încerca ele să vă cucerească, sau cel puțin să vă abordeze.
Da-ți-vă această șansă până nu-i prea târziu! Mult succes, și s-auzim numai de bine!

| lSchizo a răspuns:

Probabil lor nu le place cum arati`... straight face
Gaseste pe cineva care sa aiba intr-adevar placerea de a sta cu tine. happy

| GuitarFly a răspuns:

Pentru ca stiu intr-un fel prin ce treci iti spun cum privesc eu lucrurile.Depinde de fetele cu care ai vorbit, poate erau fitoase si credeau ca esti mai prejos decat ele.Poate ai fost si tu prea insistent.Fetelor le place atentia din partea baietilor, daca iti place o fata, imprietenestete cu ea, intreab-o ce-i place, spune-i despre tine, cum esti, apropiete de ea cu pasi mici,arata-i ca esti baiat de treaba,la inceput fa-i complimente SINCERE despre cum se imbaraca, spune-i ce-ti place la ea. Daca deveniti prieteni buni, incearca sa te apropii si mai mult de ea. Fetelor le plac baietii cu simtul umorului.Invit-o in parc la o plimbare, fa-o sa se simta bine cu tine si fii tu insuti. Oricum depinde de atitudinea fetei de care-ti place. Oricum sper sa te ajute sfatul meu si sa-ti gasesti o prietena, succes mult :*:*:*.

Ps.de unde esti?