| LasaNumele a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum pot sa imi fac iubita sa tina din nou la mine, sa simta ceva pentru mine...
Ne certam din orice si n-o lasam sa faca nimic, ii verificam tot si nu bagam de seama ca ea se tot departa de mine pentru certuri, erau dese. doar certuri si certuri. si acum am vorbit serios fara certuri si mi-a zis ca nu mai simte pentru mine ce simtea inainte, ca nu stie daca a fost iubire. poate a fost doar atasare dar a fost.6 luni. in fine, vreau sa stiu doar cum sa o fac sa simta din nou ceva pentru mine. ce sa fac pentru ea sa ma iubeasca din nou. nu stiu. nu am explicat tot ca e foarte mult. atat vreau CUM O FAC SA MA IUBEASCA/sa simta ceva pentru mine iar?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mortu' de la groapa nu se mai intoarce zice o vorba populara. Gaseste-ti alta si fi mai atent la comportament. Iubita, sotia nu sunt obiecte proprietatea iubitului, sotului. Sunt oameni.

| RAY a răspuns:

Daca ea trecut iubiea s-a dus numai ai ce face, daca te milogesti de ea nu te va iubi mai mult, daca arati ca esti barbat si devi indiferent, rece poate se va gandi ca te-ai schimbat

| LasaNumele explică (pentru RAY):

Ai dreptate, asta mi-a spus si mie cineva care a trecut prin multe chestii de genu. trebuie sa ma schimb sa n-o mai sufoc dar si sa devin mai indiferent sa vada si ea ca ma poate pierde nu doar eu pe ea

| T0T a răspuns:

Păi aici e vina ta că nu îi ofereai libertate, cum ai vrea să stea cu unul ca tine? Singura șansă e să te schimbi tu.

| R0R0 a răspuns:

Nu mai o verifica atata. Las-o sa respire.
Fa-i o surpriza(cere ajutorul amicilor) si spune-i ca o iubesti

Răspuns utilizator avertizat
| cameliaTpU a răspuns:

Vorbeste cu ea...fi sincer... spune-i ca esti dispus sa te schimbi pentru ea... spune-i ca e cea mai speciala fata pentru tine si ca nu vezi viata ta langa altcineva in afara de ea...
Daca o iubesti cu adevarat ...fi sincer cu ea... spune-i ca mai vrei o singura sansa...o sansa sa ii demonstrezi ca poti fi din nou baiatul de care s-a indragostit
Relatia voastra nu are nevoie sa continue de unde a ramas...ci sa aveti un nou inceput...
Atat te rog...gandeste-te bine la ce simti pentru ea...nu iti bate joc daca nici tu poate nu mai simti ce simteai la inceput...e posibil doar sa te fii obisnuit cu ea langa tine
Nu stiu...tu stii ce simti...
Multa bafta!

| LasaNumele explică (pentru cameliaTpU):

Eu chiar o iubesc dar ea zice ca nu. poate e si greseala mea. adica dac anul am iubea nu plangea cu mine, nu venea la mine, nu iesea cu mine, nu voia sa ma vada. dar ea ma iubeste dar e confuza. ea are siguranta ca nu ma va pierde in schimb poate vrea ca eu sa n-o am. si poate daca o sa vorbesc cu ea cum vorbeste ea cu mine (sec) poate o sa se schimbe tot intre noi. daca tine la mine doar putin de tot cum zice ea nu imi coenta ca dupa ce am dus-o acasa am mers la un suc cu un baiat..si nu i-am spus, i-a spus prietena lui

| patricia004 a răspuns:

Salut!happy am trecut si eu prin aceleasi episoade si stiu cum e! Trebuie sa intelegi ca din momentul in care esti intr-o relatie nu poti privi persoana de langa tine ca fiind o posesie a ta. Banuiesc ca cearta era si din cauza faptului ca erai mult prea posesiv. Daca vrei cu adevarat sa o recuceresti, daca simti ca o iubesti si crezi ca merita efortul, incearca sa te schimbi putin si lasa-i mai mult spatiu. Sa nu se simta sufocata. Demonstreaza-i ca poti fii altfelhappy Iar in ceea ce o priveste pe ea, e normal sa iti spuna ca nu stie ce simte sau ca nu mai tine la tine pentru ca in momentul acesta e confuza. Incearca sa rezolvi problema asta. Discuta cu ea si ia-o incet. Nu te grabi cu asta.

| LasaNumele explică (pentru patricia004):

Parca m-ai mai lnisitit. dar ea a zis ca abia spera sa mai tina asa 2 saptamani... Nu stiu ce sa mai fac. adica a zis ca vrea sa fiu ala dinainte... si daca o sa fiu ca inainte oare ma va iubi din nou, va mai simti ceva pentru mine?

| patricia004 a răspuns (pentru LasaNumele):

Da, daca faci o schimbare la tine happy si nu o mai sufoca atat. incearca sa o intelegi! si daca ai rabdare si vrei cu adevarat sa fii cu ea te va iubi din nou happy succes