| anonim21006 a întrebat:

Salutare.
Am avut un act sexual cu 2 zile inainte de ziua ovulației.
Așa dar imediat dupa ce mi s-a terminat ovulatia mi s-a inceput sensibilitatea la nivelul sanilor si s-au facut greoi, pielea din pre urul sfîrcurilor a inceput sa se inchida la culoare, ar putea fi o sarcina, pentru că tare mult îmi doresc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti doresti o sarcina, de ce ai ratat fara sex, taman ziua ovulatiei?

| dullcat a răspuns:

Considerand perioada in care ati facut sex, da, sunt sanse mari sa se fi instalat sarcina.Sa va fie intr-un ceas bun!

| Madaxo97 a răspuns:

Nu se stie, sensibilitatea sânilor ar putea fi semn si ca vine menstruatia de exemplu, dar ar putea fi si de sarcină, depinde si cat timp a trecut de la ultimul contact sexual. Dacă îți doreai sa ramai gravidă ar fi trebuit sa continui sa faci sex încă 2, 3, 4 zile consecutiv ca sa fi sigura ca nu ratezi ovulația care nu se poate calcula exact întotdeauna, dacă nu ai rămas luna asta, încearcă luna viitoare, după ce ti se termina menstruatia, așteaptă 4, 5 zile apoi fa sex o zi da una nu, dacă nu poți zilnic, timp de cam 2 săptămâni si ar trebui sa rămâi sigur dacă isi da drumul in tine mereu.

| Andra08032005 a răspuns:

Fai mai multe acte in timpul ovulație pentru că nu e o dată fixă. și după și înainte fai zilnic sau la 2 zile daca nu se poate... Succes!