| Yooo3 a întrebat:

Salutare. Am gresit cand am scris intrebarea, am sters-o si acum repostez. Va simtiti mai bine de cand sunteti pe cont propriu decat cand stateati cu parintii?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Normal că da. Eu am și rupt legătura cu ei vreun an că deja exagerau dar am reluat-o când s-au liniștit. Mutarea pe cont propriu e un pas înainte nu unul înapoi, chiar dacă e greu să-ți imaginezi traiul fără părinți, o dată ce te obișnuiești așa nu te-ai mai întoarce. În plus, o dată ce te-ai mutat de acasă poți să te consideri un adult în adevăratul sens al cuvântului pentru că ai controlul deplin asupra propriei vieți și nu mai stai după toanele părinților.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma simt mai bine pe cont propriu, dar inca dorm si "acasa", cand pot.
Oricum, n-as fi ajuns nicaieri, daca nu aveam un loc doar al meu, in care sa fiu independent.
Oricat ar fi de buni parintii, simt nevoia sa-si bage nasul in viata sociala si cea amoroasa, ceea ce e foarte grav pentru un adult.

| VoidEternal a răspuns:

De 1 milion de ori mai bine.