| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare,am o mare problema,nu știu dacă am depresie, anxietate sau bipolaritate,dar aproape în fiecare zi îmi schimb foarte des stările,am foarte mari probleme cu concentrarea,mi se spune că sunt Aerian(cu capul in nori) și fac numai prostii,multi vorbesc cu mine și eu de fapt parca nici nu-i aud,aproape non stop stau cu mintea in alta parte,și asta îmi afectează jobul,pentru că nu mă pot concentra,simt că trecutul mă afectează,și mă gândesc că în viitor o să fie din ce in ce mai rău, îmi spune un coleg de munca că sunt căpiat, că trebuie să fac o schimbare dar nici nu prea știu ce să fac! Am lucrat la Spartan acum 2 ani și după o lună și ceva am fost dat afara,de ce că greșeam des comenzile,mă gândeam mereu in alta parte,încurcam comenzile între ele! Îmi plăcea să fac muzica dar acum parca nu îmi mai place așa mult,nu mai am interes absolut la nimic,mereu îmi vin gânduri nasoale care sa mă facă să intru în melancolie,efectiv nu știu ce să fac,oare o fi din cauza depresiei și anxietații? Când mă gândesc în altă parte nu neapărat mă gândesc la lucruri nasoale dar îmi vin așa îmi minte tot felul de chestii! O chestie ce m-a marcat la aspectul fizic este frica de nu a mă închide la culoare mai tare și de asta mă feresc cat mai mult de soare,eu mi-am luat bully pe baza culorii mele,și în orașul meu natal mi s-a pus o eticheta nasoală și la lume le-ar fi și rușine să iasă cu mine sau o fata sa se puna cu mine in relație din cauza imaginii, și din cauza asta m-am mutat la Brașov și acolo mi-e și rușine să vorbesc cu o fata din cauza că stau foarte prost cu încrederea în mine și nu cred că arat suficient de bine, simt așa că nu sunt genul niciunei fete deci m-am obișnuit cu ideea!

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

De cât timp ai stările astea, poate din cauza bulllying-ului ești asa și este normal! Dacă totuși ești un băiat mai timid îți poți găsi o fata mai timida, nu trebuie sa pornești cu ideea ca nicio fata nu te place

| Yurisa a răspuns:

Du-te la psiholog dacă îți permiți. Serios, ajutorul unui profesionist e mai valoros decât a unor străini de pe net chiar dacă e gratis

| Lubeni??38900 a răspuns:

Posibil anxietate, spune-i medicului de familie vezi ce zice, și după psiholog, daca este grav sunt și pastile