| AlexanderHamilton a întrebat:

Salutare,

Exista undeva un registru care pot sa il accesez, de unde as putea sa imi regasesc tot arborele familiei mele?

Multumesc.

7 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Nu, nu exista asa ceva din păcate pentru ca nu este un loc unde sa fim inregistrati ca si acum dar sunt sigur ca pe viitor o sa existe asa ceva.

Sper ca am fost de ajutor, funda?

| Twixi a răspuns:

La arhiva orasului ai putea sa gasesti.

| Sîrb_Ramona_1998 a răspuns:

Cred că este la Primărie
Funda

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Arborele genealogic, il faci tu dupa informatiile adunate. Nu il poti gasi nicaieri. Mie imi este greu sa gasesc date despre strabunici, din cauza accesului aproape imposibil la unele arhive (primarii, biserici, etc)

Bula
| Bula a răspuns:

Inregistrarile de stare civila sunt facute in localitatea unde se produce evenimentul (nastere, casatorie, divort, deces).
Aceste inregistrari sunt pastrate la evidentele judetene a populatiei, dar inainte (...de razboaiele mondiale) evidentele s-au tinut la parohiile locale.
Probleme apar in cazurile in care membrii ai arborelui familiei si-au schimbat numele dintr-un motiv sau altul, iar evidentele se intrerup sau apar "din senin". Multe asemenea cazuri au fost in timpul sau dupa razboaie, mai ales cel al II-lea.

| untu a răspuns:

Creaza singur un site si faceti un arborele genealogic si intrebati parintii,bunicii, matusii, unchii, verisorii, nepotii si o sa va ajute sa va construiti un arborele genealogic! www.myheritage.ro si ince[eti sa faceti primul pas urmand instructiunile!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-ti faci unul pe Delibro (eu asa am): http://www.delibro.ro/ Daca platesti, o data, cativa lei vei primi mesaj cu datele din calendar. Datele le poti afla mergand la primariile si bisericile din satele de unde provin rudele tale si cu timp si rabdare le afli.