| skydi a întrebat:

Salutare...Sunt baiat si am 20 de ani.In viata mea am iubit foarte mult domnisoarele in care m-am indragostit, insa n-a fost sa fie reciproc.Majoritatea mi-au zis ca sunt prea cuminte si romantic.Intradevar sunt asa, si sunt doar pentru relatii serioase.Nu pot sa iubesc "fals" nu pot sa mint o domnisoara, doar numai ca sa o atrag in pat, asa cum fac multi.De un an sunt singur, n-am prietena, si simt un gol in suflet.Atit de mult doresc sa fiu iubit, insa nu pot intilni nicidecum pe cea unica, simt lipsa de iubire...Sunt in stare sa iubesc, si sa daruiesc doar sentimente curate... Ce sfat imi da-ti voi? Sa stau asa singurel pina ce gasesc pe cea unica? sau sa o iau razna putin cu fetele?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti romantic ai numai de pierdut.Trebuie sa stii sa imbini romantismul cu celelalte,, calitati''. In ziua de azi trebuie sa lasi deoparte romantismul si sa le duci in pat cat mai repede, mai bine sa piarda ele decat sa pierzi tu. Daca nu o vei minti tu pe ea, atunci te va minti ea pe tine.Stiu,imi vor sari multe,, domnisoare'' in cap, insa asta este adevarul. Unul va trebui sa fie mai cu mot.De ce nu alegi sa fii tu cel cu mot?

| andreig a răspuns:

Nu mai stai ma singurel ca si asa nu o sa apara unikata aia de care tot vorbesti rolling on the floor) baga dans printre femei sa vezi ce arunca din sutiene!

| BUBULINA a răspuns:

Pacat ca am prieten...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romantismul este bun, si sinceritatea intr-o relatie, dar putin tupeu nu strica, nu s-o iei razna, mai multa initiativa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule, oricit de romantic ai fi, pina nu pui mina pe "situatie"tot nu faci nimic.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Las ca ne gasim si noi...winking

| anda_9874 a răspuns:

Parerea mea este ca a fi romantic este o calitate rar intalnita la baieti si nu trebuie sa o perzi. Este adevarat ca ce e prea mult strica, deci incearca sa imbini putin romantismul cu celelalte "calitati" ale unui baiat si sa nu cazi in nici o extremawinking
Si cat despre faptul ca esti singur de un an...eu cred ca trebuie sa cunosti persoane noi ca sa te poti indragosti...nu te astepta sa apara dragostea intre tine si o persoana pe care o cunosti de mult timp pentru ca este prea putin probabil sa se intample asta.

| Vizitiul a răspuns:

Te-ai indragostit in domnisoarerolling on the floor? sa trecem pestewinking...rar mai gasesti fete care sa iubeasca si sa nu fie pe interes, dar acum nu incerca sa te schimbi, fi tu insuti, poate intr-o zi o sa apara fata pe care o dorestiwinking...mult succeshappy.

| aka a răspuns:

Romantismul nu mai e prea folositor acum, fi mai tupeist...Incearca sa o iei putin razna, nu de tot si vei vedea ca vei avea de unde alege, dar in zilele noastre e mai greu daca te bazazi pe romantism, desi pana la urma orice fata vrea un iubit care s-o rasfete, sa fie romantic cu ea, dar nu prea romantic, fetele au nevoie de spatiu happy

| Kidu a răspuns:

Este bine ca esti romantic, dar fetelor le place si putina indrazneala acolo, ca nu strica. Deci daca ai ocazia sa fii impreuna cu o fata, cu toate ca nu o iubesti, nu o adori, etc, ci doar atractie fizica, nu refuzasmug Nu se stie, poate cu timpul iti vei da seama ca e persoana potrivita pentru tine.

Bafta si ai grija de tine!devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta-l pe @enigma, stie el ce spune...

| fairyLex a răspuns:

Daca esti asa cum ai spus in curand va aparea marea dragoste, sunt sigura, te paste pe undeva, dar nu strica si putina adrenalina, fii mai pervers putin si le vei da gata.

| Victoria a răspuns:

Apreciez mult caracterul tau asa cum reiese din postarile tale. Romantismul si sensibilitatea sunt calitati foarte importante, pe care multe fete le cauta, insa sunt greu de gasit in ziua de astazi. Dar asa cum s-a mai spus, trebuie sa combini aceste trasaturi cu indrazneala(in sens pozitiv), pentru ca baietii timizi nu prea sunt preferati de fete.