| COSMINbosseu a întrebat:

Am 12 ani si imi place de o fata si ei ii place de mine.Problema e ca ea vrea sa fac primul pas si nu stiu cum+sunt cam timid.Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dragul meu..eu zic sa mai asteptati ca nu este o competitie pe care trebuie sa o castigi..asa ca ar fi bine sa mai astepti o vreme cd vei fi capabil sa cuceresti o fata si iti vei invinge timiditatea.
O seara bunahappy

| sy46 a răspuns:

Ii ceri numarul de telefon, te oferi sa o conduci acasa, o pupi pe obraz, o iei de mana

| pufuletziii a răspuns:

La varsta ta mai bine las-o asa si te mai gandesti peste vreo 2 ani...Dar sfatul meu ar fi sa ii spui direct ca o placi de ceva vreme, trebuie sa iti iei inima in dinti si sa o faci. Pe urma o intrebi pe ea ce parere are despre tine, adica daca simte la fel.

| COSMINbosseu explică (pentru pufuletziii):

Noi ne placem reciproc si stim asta. Numai ca eu nu prea inteleg ce inseamna sa faci primul pas...

| pufuletziii a răspuns (pentru COSMINbosseu):

Adica ar trebui tu sa te apropii de ea mai mult. Asta vroia sa zica. De ex. sa o prinzi de mana, un gest frumos sa ii atragi atentia. Pana la urma totul se va intampla de la sinehappy

| Myname950205 a răspuns:

Lasa-i o scrisoare in banca, daca sunteti in aceeasi scoala sau cand iesiti pe afara sau dai mesaj pe facebook ca tot suntem in era vitezei. Bafta piticule!:*

| ABCDEFGhijklmnopqrss a răspuns:

Mama...chiar de la 12 ani. :p