| Alin4uuu a întrebat:

Salutare TPU as avea o intrebare intrebatoare : Daca ati avea de ales sa lucrati in Romania si de a lucra in strainatate dar singur fara familie fara prieteni ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| NuSuntOarecare a răspuns:

Important e ce iti doresti tu. La intrebarea asta raspunsurile or sa varieze in functie de fiecare. Tu trebuie sa cantaresti si sa vezi ce e mai bine pentru tine. Succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci acolo unde se plateste mai bine. prietenii nu iti tin de foame si familia nu toata viata. stiu pe cineva care la 18 ani a fost la lucru in strainatate dar dupa un an a venit ca vrea prieteni si iubita, si acum munceste la sapat, daca statea afara pana acum ( ca are vreo 30 de ani) era om cu vila si masina decapotabila. si nici prietenii nu e ca il mai cunosc laughing. invata din prostiile altora

| valentingb a răspuns:

Am lucrat în ambele și niciuna nu e faină. Pe termen scurt e bun în afară, dar la un moment dat te ia disperarea dacă nu ai pe nimeni care să îți fie apropiat. Iar în țară după mult timp te ia disperarea când ai nevoie de bani neapărat, și nu pentru mofturi. Aleg Germania în vacanța de vară și România pe timpul facultății, așa poate voi avea un loc de muncă mai bine plătit când termin.

| Felys a răspuns:

Toti oamenii tind spre o viata mai buna,fara bani esti un nimeni,un ratat,prietenii nu te pot ajuta financiar,nici macar rudele,trebuie sa te ajuti singur,daca ai ocazia sa muncesti pe mai multi bani nu pierde sansa,in definitiv nimic nu este permanent, macar incerci, vezi cum este, daca nu te poti adapta te intorci, dar macar nu ramai cu gandul ca ai putut si nu ai incercat

| BiuL a răspuns:

Sa lucrez in Romania.

| danay72 a răspuns:

Familia este mai importanta decat banii. Banii ii poti face oriunde, dar familia si prietenii, nu.Pe situl jw.org sectiunea familie poti gasi articole utile.

| Mădălllinna a răspuns:

Depinde ce asteptari ai de la viata!
eu as pleca...