| Ungurean_Andrei_1999 a întrebat:

Salutare TPU. Doresc urgent raspunsul la o intrebare.
Dau funda.
Ginecologul se ocupa si cu chestii de genul, teste de fidelitate, adica as putea merge cu prietena la ginecolog sa vad daca m-a inselat? Pentru ca sunt multe chestii ciudate in comportamentul ei si da mult de banuit. Plus ca sunt si alte aspecte clare ca m-ar insela.
Nu exista teste din care sa reiese daca a mai intretinut relatii sexuale si cu alte persoane in afara de mine? Tin sa mentionez faptul ca relatia actuala a fost destul de serioasa, indata faceam un an impreuna. Si nu as vrea sa ma despart fara niciun motiv, din cauza banuielilor mele, vreau sa vad daca sunt adevarate. Multumesc mult pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai suspiciuni, nu trebuie sa faci pe nebunul, cu teste si alte prostii.
Te desparti de ea aproape sa o bati, apoi o urmaresti si ii strici toate combinatiile, pana te plictisesti si o lasi in pace.
Cand se comporta ciudat, e clar un "semnal de alarma", si trebuie sa scapi de ea rapid, inainte sa te lase ea.
Medicii exista pentru probleme de sanatate, nu pentru suspiciuni. Nici testul de virginitate nu va mai fi/nu mai este legal, ceea ce vrei tu nici nu poate fi dovedit dpdv medical. Decat daca s-ar termina vreunul pe/in ea, o duci nespalata la medic, sa ia probe de pe ea, apoi in laborator, sa se caute ADN-ul... laughing
O prostie.
Da-i papucii, nu-ti mai fa filme aiurea. Concluzia ar fi aceeasi.

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce "aproape sa o bati" daca nu are nicio dovada palpabila că îl înșală? Au un an de relație, nu 30. Abia a cunoscut-o, cum ar veni. Oamenii își mai schimba comportamentul și când nu mai iubesc sau când se plictisesc. Și la cat de nebun e, probabil îi trezește suspiciuni și faptul că își saluta un vecin pe strada.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MotanulAlbastru):

Pentru că varianta 2 este să se milogească în fața unei korve, să stea de vorbă.
Iar korvele nu stau niciodată de vorbă când nu le mai prezinți interes, sau dacă stau, nu sunt sincere.
Dacă faci ca marfarul când simți ceva, afli și cnp-ul mamei celui cu care te înșeală, iar după ce te simte ca pe un pericol, te caută iar cu sclipirea aia în ochi, că deh... L-a văzut pe Alfa în tine.
Dar tu o dai afară, că nu vrei cârpe manipulabile și totuși de neîncredere.

| Ungurean_Andrei_1999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Accepta-mi cererea de prietenie pls, mi-ai dat un sfat bun. Vreau sa mai vb in privat, am o intrebare tot in domemiul asta laughing

| Ungurean_Andrei_1999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu-ti pot trm mesaj, am rangul de junior... Daca nu, un email ceva? Ca aici vadca nu imi permite sa iti trm mesaj. Ce cct de TPU straight face

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ungurean_Andrei_1999):

Incearca felicitare

20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Angajeaza detectivi particulari.
Doar ei pot aduna dovezi in caz de inselare.
Nu e lucru ieftin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multi zic aici ca psihologul poate afla, cum? Ghiceste ca ea te inseala? Sau cumva prin hipnoză? Daca fata nu vrea sa recunoasca ca da ea mai are pe altcineva atunci ceea ce banuiesti tu sunt doar ideiile tale de om gelos ne fondate nu ai probe clare, si te va trimite la psihiatru ca va crede ca esti nebun, faci acuzatii ne fondate, daca tu nu ai vazu to pe ea cu altcineva ci doar banuiesti ca ea mai are pe altcineva nu te va crede nimeni, ba mai mult risti sa te desparti definitiv de ea, si sa te considere un nebun, ce varsta are fata? Dar tu? Ai intreba to vreodata care sunt motivele pentru care ea se poarta ciudat cu tine? Si care sunt aspectele clare din punctul tau de vedere care indică faptul că ea te înșeală?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu a mai ras demult de la atata prostie laughing
Tu mergi cu puta la urologul si medicul doar uitandu-se la puta ta ghiceste cu cate femei te-ai culcat tu?
Asa si cu femeia, nu se vede nimic, se spala si-i ca noua!
Trezeste-te la realitate baiete, ca ai o probleme psihica acuta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și cum crezi tu că ar funcționa treabă pe urma? Tu o duci pe la teste și pe urmă ea te iartă și se face preș in fata ta? Ar fi o mare idioata sa daca asa ceva

| relian a răspuns:

Ma tantalaule laughing de ce nu o urmaresti,sau angajeaza un detectiv,asa o sa afli sigur ce face,daca face ceva.
Tu prefate ca esti putin ocupat cateva zile,stiu si eu asa o saptamana,,daca intreaba,spui ca ai ceva de facut si vorbiti mai putin,ori sa va vedeti saptamana aia mai rar.
Daca ea mai da si la altii,sigur o sa incerce atunci sa faca ceva,de aia is detectivi sa faca ce le ceri si pentru cei platesti.

Daca nu ai bani,daca nu o poti nici tu urmari,sau nu te pricepi,atunci stai acasa,nu mai lua femei,nu mai sta cu femei laughing stai singur si n-o sa mai iti faci griji ca aia mai sare si gardu la vecini.
Chestia e ca trebuie sa platesti un detectiv de asta particular,iar daca ala iti va confirma ca iubita ta sare gardu,sare calu laughing atunci o sa fii si cu banii luati si inselat laughing dar cel putin stii ce sa faci.
Nu merita sa stai cu cineva carte inseala,o sa faca asta toata viata,ori asta arata ca tu esti asa pe post ca nu are ea pe cel visat,deci te tine acolo sa fie,cand apare fat frumos cu palosul gros,deja esti debarcat laughing
Deci ori esti f atragator,caz in care femeile is in limba dupa tine,ori ai palosul gros,femeile umbla dupa asa ceva, chiar de nu arati harap alb tot ar fi curioase,. deci ar sta cu tine, ori sa ai bani multi.

Daca nu ai nici una din cele de mai sus, esti tinut de mameluc laughing de cineva sa fie acolo sa nu stea singurica, dar cand apare calarestu cu scula groasa, deja esti un strain pentru ea.

| LPCTSTR a răspuns:

Ginecologul nu se ocupa cu asa ceva, psihologul da.

| johnnny123 a răspuns:

Chiar dacă teoretic la un consult extrem de atent s-ar putea detecta urme ale unui contact sexual neprotejat recent (care evident ar trebui analizate pentru a se stabili cui aparțin), realizezi că nu ai absolut niciun drept legal să o forțezi pe prietena ta să facă vreun test dacă ea nu vrea?

Iar dacă-i ceri prietenei tale să se supună la așa ceva, sunt șanse de 99% să te părăsească în secunda doi (ceea ce ar fi o reacție absolut normală la această cerere aberantă)?

| Hammurabi a răspuns:

Dacă ar exista un medic care să-ți poată spune cu precizie dacă femeia te înșeală sau nu, acela ar fi mai bogat ca Elon Musk. laughing

E foarte corect ce ți-a zis mi25 mai sus.

| mi25 a răspuns:

Mai omule, femeia, daca vra sa te insee, te inseala cu tine de mana. Eu nu inteleg pe acei barbati care sunt atat de gelosi incat ajung sa ceara asemenea analize, care sunt ilegale si nici un medic nu iti va da un asemenea rezultat.
Ai prins femeia cu cineva? Te-a inselat si o lasi. Nu ai prins-o? E femeie cinstita. Ce mai tura-vura cu examene, cu analize etc.

| Caro34 a răspuns:

Nici un specialist din lume nu te poate ajuta cand in sufletul tau sunt suspiciuni, apoi nici un test din lume nu-i veridic 100%! Daca o iubesti, vorbeste cu ea, explica-i temerile si tristetile tale si ea te va lamuri. O discutie sincera face cat 10 teste false ale unui specialist sau ale altuia. Apoi daca tu ai dubii, atunci e greu sa mai vezi adevarul. Traieste viata, uita totul si timpul iti va spune incet adevarul! Numai bine!

| anonimuIl a răspuns:

Dacă tatăl fetei ar citi ce ai scris tu aici cu pumnii te-ar bate.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Vorbește cu ia stați și vorbiți spune-i tot ce ai pe inima și pe sufletul tău și afli de la ia Adevărul. Nimeni altcineva nu-ți poate spun Adevărul în afară de ia. Vezi ca poate o judeci greșit și ia nu are nicio vină atuncia ce sate faci când su judecato greșit atâta timp? Cum o sate poți uita in ochi ei? Ai grija ce prosti faci și lasă prostile astea. Mergi și vorbește cu ia ia o să-ți spună Adevărul ai încredere nu o săte mintă o să-ți spună Adevărul ai sa vezi nu o mai jucat greșit și vorbește cu ia.

| MotanulAlbastru a răspuns:

Nu pot sa exprim in cuvinte cat de bolnav ești.

| fataaia001 a răspuns:

Nu, ginecologul poate decât sa stie problemele de sanatate pe care le are o fata. Este imposibil ca acesta sa stie daca a mai avut relatii sexuale cu altcineva.

| doctorandus a răspuns (pentru fataaia001):

Psihologul, da (pentru el, nu pentru ea).