| selena_4874 a întrebat:

in luna noiembrie un fost coleg a luat legatura cu mine si mi-a zis ca ma place mult de tot.eu fiind ffffff orgolioasa i-am zis ca nu-l plac.acum imi pare f rau si nu stiu ce sa fac.credeti ca m-am indragostit? deoarece nu-mi pot lua gandul de la el.sau ma simt doar vinovata? nu stiu ce sa mai cred. ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa fie amandoua de vina pentru starea ta.Si ar mai fi ceva.Intotdeauna dorim ceea ce nu putem avea.Cam asa esti tu acum si nu-i usor. Oricum, trebuie sa fii constienta ca ai avut sansa ta.Ai spus nu si cand ai spus acest "nu",erai sigura pe tine.Ce te-a facut sa-l spui? De ce te-ai schimbat acum? Concluzia si sfatul meu este sa-l uiti ca sa nu te mai chinui,si la urmatorul sa ceri timp de gandire, sa nu raspunzi pe loc, ca uite ce patesti!

5 răspunsuri:
| zenbatista a răspuns:

Parerea mea este ca doar te simti vinovata. Daca esti orgolioasa asta se explica, nu iti face grijitongue se mai intampla...

| Pshiholog a răspuns:

Poate ca te simti doar vinovata, depinde ce relatii ai avut cu el si daca tu crezi ca ilplaci ar trebui sa fi cu el

| Zuza_2058 a răspuns:

Buna! cel mai sigur te-ai indragostit,(98%) dar poate te simti vinovata (2%)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi ingrijorata.Omul actioneaza conform momentului.Nu i-ai spus ca nu-l placi din cauza orgoliului ci pentru ca nu era singura optiune pentru tine in momentul respectiv dar este singura optiune in momentul asta si deci te vei conforma momentului si vei intra in vorba cu el. Urmeaza ca si momentul lui sa corespunda cu al tau iar daca nu, ups, ghinion.

| OANA_3084 a răspuns:

Cred ca te-ai indragostit,dar d fapt u stii cel mai bine asta, gandeste-te bine si pune lucrurile de la un capat la celalalt si vezi daca esti indragostita, succes.