| Amalya88 a întrebat:

Mama mea ma cearta destul de des... dar eu o inteleg si i-am spus sa nu ma mai certe pentru orice dar ea a zis sa nu ma plang atata. Eu nu am o mama rea... si i-am cerut sa mergem in vacanta de vara undeva afara din tara. I-am spus ca vreau in Los Angeles sau la Melbourne si ea nu a fost de acord cu mine pentru ca mereu se uita la bani. Cum as putea face sa o conving sa mergem in excursie si cum as puteam sa-mi imbunatatesc relatia cu ea? Mie nu imi place cand ma cert cu ea sad

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
E bine că doreşti să călătoreşti. Şi cred că şi mama ta ar dori să să fii fericită şi să te bucuri de viaţă. Crezi ca dacă ar avea posibilitatea nu ar face-o, să te vadă bucuroasă? Poate ea se gândeşte cum să rezolve alte probleme care crede că îţi vor fi de mai mare folos pe moment. Când vei ajunge să fii dependentă vei putea singură să-ţi îndeplineşti dorinţa.

http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011184 trage atenţia la capitolul 1 şi 2.
Succes şi cele bune.

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

In SUA e mai greu, costa si f mult si e mai greu si cu actele, iti zic din experienta. Alege si tu o destinatie din Europa si vezi atunci ce zice. Nu dispune de bani, sau chiar nu vrea si punct.

| milan9 a răspuns:

Nu poţi să-i învinovăţeşti doar pe ei de a fi "neinţeleasă" de către ei dacă nu forţezi chiar această necesară "cunoaştere" continuă din sânul familiei… happy

Spre surprinderea ta, vei putea descoperi atunci un rol deosebit pe care îl în detensionarea relaţiei părinţilor tăi, a raportării lor la tine, dar şi un rol în oferirea unui suport necesar poate mamei tale. Toţi avem nevoie…

| deadlykiss a răspuns:

Esti sigura ca iti permiti o astfel de excursie? Ca poate nu e asa, si iti doresti ceva ce ea nu iti poate oferi.

| Amalya88 explică (pentru deadlykiss):

Sa merg in California e cel mai mare vis al meu happy Ar putea sa ma ajute daca ar vrea cu adevarat...

| Fintommi a răspuns:

Trebuie sa intelegi si o sa intelegi atunci cand vei fi si tu pe banii tai cu munca ta. Poate mama ta nu are destui bani? te-ai gandit cate plateste ea pentru tine si familie, casa ..etc. Ai destul timp inainte ca sa vizitezi tarile straine, nu ai 70 de ani, stai linistita.