| Juzzztme a întrebat:

Salutare tuturor!
Am si eu o mare problema...
Daca cineva drag nu ar prinde un apropo referitor la faptul ca azi este ziua voastra, reprosandu-i, si ipotetic infuriindu-va ulterios pe respectiva persoana, credeti ca ar mai putea face ceva care sa va demonstreze ca ii pare rau? Daca da, ce anume?

Raspunsuri serioase va rog, e o chestiune de "viata si de moarte".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi mie mi-a reproşat cineva la un moment dat că nu îmi aminteam data lui de naştere. Şi atunci l-am întrebat "Dar tu mai ştii pe cât m-am născut eu?"; El: "Hmm nope laughing"; Eu: "Atunci suntem chit."
O să-i treacă...
Fă-ţi o listă pe un document word pe care să înşiri toate zilele de naştere şi toate onomasticile ale tuturor cunoscuţilor, în ordine cronologică, scoate-o la imprimantă şi arată-i-o prietenului tău. Spune-i că o lipeşti pe frigider şi de acum n-o să mai uiţi (şi chiar aşa să facitongue). Cred că o să-l amuze şi o să te ierte. De fapt, cred că i-a şi trecut de atunci.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Tu ai reprosat prietenei ca nu a inteles ca este ziua ta si acum iti pare rau fiindca prietena s-a suparat? Doar insistand sa-ti ceri iertare si explicand starea ta de atunci. Va trece putin timp si cred ca va intelege si va ierta.

| spywar3 a răspuns:

Pai sa isi ceara scuze. omul mai uita! eu am uitat de ziua unui foarte bun prieten si i-am spus cu 1 saptamana intarziere. cum spuneam... omul mai uita.

| spywar3 a răspuns:

Omul mai uita. intelege si tu. nu fi asa de suparacios din prima... poate face multe sa iti dovedeasca. depinde ce vrei tu sa vezi bun in ce face acea persoana.

| mikysweet96 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa uit data prieteni mele cele mai bune. dar mi-a spus la timp si nu s-a suparat pe mine pentru ca am uitat.se intampla e omenesc sa uiti, sau sa gresesti...trebuui sa ierti! ca viata e scurta si merita traita de ce sa traiesti suparata

| Juzzztme explică:

@spywar3: Da, asa este, dar e mai complicat de atât.ideea era că: azi ştim cu totii ca e SF Alexandru, iar persoana respectiva tot batea apropouri referitor la asta dar eu nu realizasem că il cheama si asa.
E si foarte orgolios si s-a suparat foarte tare, cu motivul "nu ma asteptam ca tu sa nu iti amintesti"... si okay, are dreptate dar nu stiu cum sa o dreg acum...

| Juzzztme explică:

Am rezolvat!

Interesante răspunsuri anywayz, multumesc tuturor^^