| Deepk a întrebat:

Salutare tuturor!
Întrebarea mea poate părea stranie, însă ok.
Am nevoie de ajutorul vostru.
Înainte îmi era destul de ușor să scriu idei diferite, despre tot absolut. Mai ales în școală, cred că eram unica care făcea atâta filosofie cât nu făcea o clasă la un loc.
Dar acum s-au schimbat multe, am devenit mai rece cu toată lumea, nu mai am în cap acele idei frumoase și sentimentale (de fapt nici eu nu mai sunt atât de sentimentală, am devenit dură și realistă).
Am nevoie de niște idei, poate aveți chiar vreun discurs, nu o simplă felicitare chiar din 3 propoziții fără sens.
În curând este nunta fratelui meu și vreau ceva unic, ceva deosebit. Dar nu-mi vin aceste cuvinte în cap nicicum, help me please dacă puteți desigur că sad
În discurs vreau să fie ceva despre dragostea tinerilor, despre dragostea dinttre soră și frate, dintre cumnate (adică eu cu soția lui, căci ea mi-a devenit ca o soră care mă susține în tot absolut și mereu este de partea mea).
Vă rog mult dacă puteți!

Cei care nu aveți nici o idee și veniți cu cuvinte aiurea, la vale faceți din startwinking

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La deal. Ai reușit să scrii aici 30 de rânduri. Cum oare? La vale?

| Momentan a răspuns:

Se vede că te-ai acrit.
Nu se poate unic și deosebit venind de la altcineva. Uite-te la poze, caută amintiri, înțelege ce înseamnă aceste persoane pentru tine. Numai tu poți scrie, "din start". Bye!