| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
Sunt cu soția mea de 24 de ani. Ea avea 59 de kg. După ce ne-am căsătorit a început sa se îngrașe, știți voi, mâncare aiurea, cola, fata sport. După ce a născut unicul nostru copil în urma cu zece ani, nu s-a dezlipit de copil, doarme noaptea cu el, iar eu mereu singur. Dacă ii zic ca de ce a ajuns la peste 100 de kg zice ca ce am cu ea, dar dacă are un eveniment important slăbește sa între în rochie și după se îngrașă la loc, eu nu contez. Ma simt si prost. Eu sunt atlet și am grija la tot, dar ea nu ma vede ca pe un exemplu. M-am saturat de filme erotice, de faptul ca nu mai simt nimic pentru ea, ca nu ma mai atrage și nu știu ce sa fac. Între noi exista comunicare, respect dar nimic mai mult. Ce sa fac, deja am pierdut cei mai frumoși ani. Am discutat cu ea și a zis ca o sa slăbească, dar dacă nu vine și atracția odată cu asta. Sa mai pierd niște ani, am de deja 40 și ceva de ani.
Nu am pe nimeni altcineva și nu vreau asta acum. As vrea sa stau măcar un an singur sa ma vindec și după cine știe. Poate ii fac bine și ei, poate găsește pe cineva care o place asa.
Ce ma sfătuiți sa fac?
Va mulțumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu cred nimic din ce e scris aici, plin de conturi noi cu o singura intrebare, cred ca esti aceeasi persoana pe minim 4 conturi separate pe care le-am vazut pana acum.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai fi un om matur ai realiza ca nu aici trebuie sa te plangi, ci sa ai o discutie normala cu sotia ta, gasind impreuna o cale de rezolvare, nu intreband copilasii de pe forumul PU, ca aici sunt 90% adolescenti, fara experienta de viata si fara prea multa minte.

Vad ca ai ajuns la 40 de ani si ai intrat in criza disperata a barbatului care simte ca nu mai este potent, probabil cautandu-ti alte fete/femei cu care s ate satisfaci.
Daca iti iubesti si respecti sotia eu zic ca trebuie sa o re-cuceresti asa cum este, ca sufletul nu se ingrasa si nici nu slabeste, ala ramane pe veci adanc infipt in inima ta.
Daca nu o mai iubesti, fii cinstit cu ea si spune-i adevarul, ca nu merita sa te suporte cand tu inca esti in calduri si cauti sex cu oricine iti pica in poala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Divorț

| dullcat a răspuns:

Tot tu faceai misto si pe reddit acum ceva timp sau? Lucrurile acestea le discuti direct cu persoana in cauza, nu pe TPU...

| gabicoo a răspuns:

Te sfătuiesc să nu mai faci spam și să trollezi. Încearcă în altă parte. Pe TPU nu-ți merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mamă... Cei asta frate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nenorocit mare... Mare de tot să-ți înjosești propia soție propi nevasta care a dată viață la propiul vostru copil tu...

... Tu. Dumnezeul să aibă milă de așa Ceva... Vrei pauză un an? De la propia ta familie? Băi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când iubești cu Adevărat da cu Adevărat iubești cu Adevărat. indiferent cum va arăta cum va fi peste ani și nu ai săi judeci viața ca nu știu ce Tea apucată pe tine legat de trecutul ei sau mai știu eu ce prosti si sechele vlmak aveți și vă mai apucă treaba voastră... Dar este grav de greșit cum te comporți cu ia și o tratezi pe soția ta mama copilului vostru tu... Cât despre tine. Greu Să-ți adresa ceva orice altceva mi-e greu foarte multe să-ți spun ceva frumos.

Voi in loc sa va apreciați soțiile să-le iubit sincer si loial și sa va comportați frumos nu ca niște animale voi va bateți joc de soție voastre va bateți joc de propile votare famili vreți pauze de un an...

Nui bine nu-i bine este greșit...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok, sa zicem ca slabeste. Dar daca ea continua sa doarma cu copilul si sa-l puna pe primul loc, tu ce-o sa faci? Sau poate e scuza si i s-a dus ei atractia fata de tine?

| KovacsB a răspuns:

Alt cont alta intrebare ciudata.
Este interesant cum fraierii pun botul mereu. rolling on the floor

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Pai ce dracu ma tu esti cu aia de la 16 ani? Nu mai zic de faptul ca esti si idiot ma rolling on the floor FEMEIA pana la 30 de ani are ce da dupa e pa pa, daca erai baiat destept ii spunea-i soro daca nu te schimbi iesi afara sa vezi cum se schimba, ca stim cu totii ca femeia e buna la 2 lucruri sa faca copii si sa aiba grija de ei, in rest pauza, asa ca femeia o sa se puna pe slabit ca stie ca daca nu slabeste doarme pe strazi.

| KingOoO a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Așa este. Adevar grăiești!

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru KingOoO):

Pai ce n-am dreptate? Sunt sigur ca o sa se ofenseze o femeie si o sa zica ca sunt misogin da asta e adevarul fratioare. Femeile n-au bani de construit case, deci presupun ca ea ca femeie ar putea avea casa din 2 varianta, ori i-a cumparat tacso, ori sta cu unul care are, ori sta cu chirie.Deci mda astea care o sa se ofenseze sa-mi zica si mie niste realizarile ale femeilor in viata, sa-mi zica niste chestii pe care le fac ele ca sunt destepte, fara domne am si eu job, aha si ce *** faci cu el daca mai toate chestiile le plateste barbatu.