| victoriaesthetician a întrebat:

Salutare tuturor. Voi cum faceți sa nu puneți nimic la inima? Seful meu de la munca si actualul meu prieten mi-a stricat toată dispoziția pentru toată ziua. Mi-am cumpărat o rochița lunga cu spatele gol si o tăietura intr-o parte si l-am întrebat cum îmi sta.Iar el a zis ca arat ca o curva si dacă o sa ies in oraș toți o vrea sa ma f … Sincer așa am rămas dezamagita de el si de modul lui de a vorbi.Am observat ca mereu vorbește urat de femei si la general de oameni. După ce vorbesc cu el parca nu mai am energie in mine. Astazi după cuvintele lui am simțit nevoia sa mananc 3 ciocolate. Am simțit așa o lipsa mare de energie. Nu m-am gandit ca niște cuvinte pot sa ma afecteze atât de tare.Voi credeți in puterea cuvintelor? Cum sa fac sa fiu indiferenta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa nu pui nimic la inima.
Ideea este sa te concentrezi pe tine, rochita ar trebui sa o iei ca te face sa te simti frumoasa nu sperand ca ceilalti oameni te vor considera frumoasa. Fa-ti niste prietene, daca nu ai, si cerele si lor opinia.
Prietenul/seful tau pare o persoana directa/nepasatoare/ingnoranta ceea ce nu este neaparat un lucru rau. Ceea ce a spus probabil nu este fals dar a spus-o fara sa ii pese de cum te vei simtii tu ceea ce denota ca te considera inlocuibila.
Acum tu trebuie sa te gandesti de ce stai cu el.
Stai cu el pentru ca doresti o oarecare siguranta? Atunci concetreazate pe acest lucru si nu pune foarte mult pret pe ceea ce crede el despre tine, nu asta este interesul tau.
Vrei o persoana iubitoare cu care sa intemeiezi o familie? Este evident ca nu este genul ala de persona, sau cel putin nu cu tine.
Poti incerca sa vorbesti cu el si sa il intrebi ce asteptari are de la o femei, cum crede ca ar trebui sa se imbrace(cu toate ca stim deja raspunsul).
Intr-o relatie sef-angjat vor exista niste constrageri din partea sefului deoarece nu stie daca stai cu el din interes sau pentru ca il iubesti motiv pentru care acesta nu va lua relatia foarte in serios asa ca nici tu nu trebuie sa o iei...
Deja deviez de la subiect si probabil delirez.
Asta este doar o opinie personala.

36 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Schimba iubitul nu rochița!

Asta nu-i iubire, iubitul tau e toxic

| victoriaesthetician explică (pentru SilentRain):

Multumesc de răspuns.

| victoriaesthetician explică (pentru AnotherGirl):

Multumesc de sfat.Așa si voi face.happy

| AliGab a răspuns:

O intrebare de rahat...la ce Dumnezeu va faceti cont pe TPU? Doar sa va bateti joc? ...clar ai mintea in colturi

| victoriaesthetician explică (pentru AliGab):

Bea apa si linisteste-te. Nu trebuie sa scrii ca sa jignești.

| Ka0ru a răspuns:

Desparte-te de dobitocul ala misogin.