| z99fun a întrebat:

Salutari! Credeti in dragoste la prima vedere?

18 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Salut!
Nu cred in dragoste la prima vedere.

| RAY a răspuns:

Prima impresie =dorinta sexuala, acum cu iubirea ea vine dupa ce ai facut sex cu persoana rescpectiva, dragostea pasionala se stinge repede, iubirea e altceva rar cine iubeste in ziua de azi, eu cred in iubirea rationala nu in aia irationala

| Violleta2022 a răspuns:

Da, dragostea la prima vedere exista si este foarte adevarata, eu o pot confirma!

| Dariusuu a răspuns:

Nuuu. Nu există.

Cum poți să iubești fără să știi cine este?

Cred în atracție la prima vedere dar dragoste la prima vedere e ceva ce ar trebui să existe doar în basme și povești nemuritoare.

| Clorox a răspuns:

Nu se numeste dragoste la prima vedere, se numeste ''Mama, ce bun e ala, ce l-as/as f'u't'e/o!
Funda? laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Clorox):

Asta poate fii numai in capul unui baiat limitat. Nu totul se reduce la sex!

| Clorox a răspuns (pentru Violleta2022):

Stiu, eram doar troll, poate razi de mine dar urasc sexul, mi se pare mai frumoasa o convorbire cu persoana iubita de 5 ore pe plaja decat 5 minute de ''placere'' si gata! Sunt romantic de felul meu, dar nu in partea de sex, eu vad mai departe de sex happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Funda pentru un asa raspuns?

| octav005 a răspuns:

A fost odata.

| ALGator a răspuns:

Cred ca poate exista. Dar mai cred ca nu înseamnă automat și "dragoste fericită". Ca orice pripeala, are riscurile ei.
Se bazează pe intuiție și procese din subconștient pe care nu le controlam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cred in dragoste la prima vedere. S-a si intamplat. A tinut timp de aproape 3 ani. 3 ani trasi de par. In cazul meu, o iubire la distanta. O distanta cam mare : 11.000 km.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am văzut și eu filmu' ăsta...
Așa... apropo de dragostea la prima vedere: La mine a fost la prima scrisoare. Vederi nu i-am trimis. happy
(PS pe vremea aia internetul era în scutece, iar calculatoare vedeam doar la serviciu).

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Ai vazut tu o p-*a. Cred ca ti-ai da ani din viata sa traiesti macar o zi din viata pe care am trait eu in SUA. Eu la 21 de ani ajungeam pentru prima data in SUA. Si pe banii altuia faza super tare. Tu la 21 de ani cred ca inca te uitai la televizoare pe lampi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca dragostea porneste din creier, dragostea la prima vedere este doar atractie fizica.
Deci da, atractia fizica exista atunci cand intalnesti pe cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in atractie la prima vedere.

Pana la urma n-ai timp in 2 secunde sa iti dai seama ce fel de om este, ce caracter are si alte dracovenii d-astea deci nu are cum sa fie dragoste ci doar atractia aia mai mult sau mai putin puternica pe care o ai uneori si cand vezi cea mai geniala pereche de tenesi ( in cazul meu laughing ).

| Dudu008 a răspuns:

Da. Chiar eu am avut parte de asa ceva. Si sunt cu el de 5 luni

| Darksunset a răspuns:

Nup...poate atractie fizica la prima vedere...

| doolb4naeco a răspuns:

Nu, nu cred in dragoste la prima vedere. Ceea ce te face initial sa crezi ca e dragoste, este o atractie puternica intre doua persoane care se poate transforma cu timpul in iubire.
Intrebarea e: tu crezi?