| RoxSiAna a întrebat:

Scriet-mi, va rog, o intamplare din care sa dovediti ca exista prietenie adevarata.

Răspuns Câştigător
| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Am multe intamplari cand unii prieteni s-au dovedit prieteni adevarati.Iar una dintre aceste intamplari este cand eram bolnav la pat, a venit la mine si mi-a dat destui bani pentru analizele complete si medicamente, fara sa imi ceara banii inapoi.Desigur ca am restituit eu pana la urma banii, din respect pentru gestul facut.

4 răspunsuri:
| Archangells a răspuns:

Cainele e cel mai bun prieten al omului. Exista si unii oameni cu un nivel spiritual si al educatiei inalt, care stiu ce este viata si ce emotii pot produce prin comportamentul lor, oameni sinceri pe care te poti baza. Dar oricat de bun e omul, tot exista momente de ispita, de conflict. Conteaza cat de dispusi sunt oamenii sa treaca peste si sa ierte. Asa rezista prietenia adevarata.

| RAY a răspuns:

Am avut un cumnat care mereu ma ajuta la greu desi niciodata eu nu l-am ajutat, aici nu-i vorba de prietenie e ceva mult mai ca o prietenie, fratie, ai fratii care fug de tine sau te barfesc, am avut si o colega de lucru tot buna cu mine, exista si oamenii buni rari dar exista

| Ara997 a răspuns:

Pai trebuia sa dau admitere la facultate si nu aveam cu ce ma incaltza. efectiv decat niste shlapi de plastic. si mi-a dat prietena mea papucii mamei sale cu 2 numere mai mari. m-am tarait cum am putut pana la facultate. 3 zile la rand ca asa erau examenele,. si am luat a 13-a. mi-au tinut noroc

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

De regula, daca prietenii sunt compatibili din punct de vedere al valorilor, intereselor, preocuparilor, nivelului de dezvoltare intelectuala, ei isi arata mai multa sustinere reciproca. Poate ca nicio prietenie nu e perfecta dar ti se pare mai cool sa te inchizi in camera ta?