| samiZiciPompier a întrebat:

Scuzati ca va intreb dar astea sunt vremurile...
Deci intr-o relatie e neaparat ca baiatul sa aiba masina? Daca da, cat ar fi sa valoreze?

Mie nu imi place sa conduc, ca stau in capitala si e haos. Merg cu trotineta, metroul, bolt etc. Mi-am organizat viata in asa fel incat sa nu fie nevoie sa strabat orasul.

Si legat de bani, cat ar trebui sa fie net lunar?

Casa am, bani de ajuns cat sa fiu eu multumit.

Intrebarea se adreseaza fetelor in categoria de varsta 25-33.
Nu stiu daca sunt aici asa multe utilizatoare in categoria asta, dar habar n-am unde ar trebui sa intreb asta asa ca...
Multam.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Obligatoriu.
Cea mai scumpă

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu recunosc ca mi-as dori un barbat cu masina pentru ca mie nu imi place sa conduc si chiar daca nu folosesti masina zilnic (ar fi penibil sa o folosesti in centrul Bucurestiului zilnic) tot iti trebuie pentru diferite plimbari prin tara sau cand plecati la tara la rude sau cand faceti cumparaturi mari si nu le puteti cara. Pt toate astea e greu sa depinzi de transportul in comun, mai ales cand pleci in vacanta. Masina e o necesitate mai ales daca locuiesti in afara Bucurestiului dar e si o comoditate si multe fete vor comoditatea asta. Mie imi place sa ma plimb cu masina. Daca as gasi un barbat sa conduca i-as lua eu masina ca sa nu zica ca sunt materialista laughing Dar desigur ca sunt si fete pentru care o masina nu inseamna nimic, fete de oras care se descurca cu transportul in comun sau uber

| Madaxo97 a răspuns:

Personal, pe mine nu mă interesează dacă un barbat are masină sau nu. Soțul când l-am luat, nu avea mașină, acum are un opel astra h care valorează în jur de 2000 euro, nu imi trebuie mai mult, nu am nevoie de Ferrari sau Porsche să merg la kaufland sau la mall să fac cumpărăturile, sau să mergem pe undeva cu copilul într-o ieșire sau mini-vacanță happy
Ca si salariu, contează mai mult să ai, nu neapărat cât, orice job la care se câștigă cât de cât decent e ok, mai bine decat să stai acasă pe banii parintilor cum fac unii până la 30-40 ani, oricum nu prea ar trebui sa conteze pentru ca și ea trebuie să muncească, nu să stea să o întreții tu din salariul tău, să nu îți iei astfel de femeie că nu faci treabă cu ea.
In concluzie, din punctul meu de vedere situatia financiară a barbatului nu are importanță așa mare, mai ales dacă e tânăr, să aibă un job, un venit cat de cat decent, dacă amândoi partenerii se iubesc, vor evolua împreună pe parcurs, nu trebuie să fie niciunul bogat de la început.
p.s. am 27 ani, ma incadrez în categoria ta de vârstă pentru întrebare laughing

| MistarGoGu a răspuns:

Hienele ies la " vânat " Columbeni cu Rolls, Bentley & Maybach prin cluburi! Sunt șanse mai mari sa câștigi la 6/ 49 dar sa primești răspuns de la una din intervalul asta de vârstă? No *** way!
Femeile mature și SERIOASE nu salivează la 2.5 tone de tabla și 4 roti °°

| Giulia911 a răspuns:

Astea de se indragostesc de bani și de mașini au alta orientare sexuala. Fii tu bărbat adevărat și sigur nu ramai singur.

| samiZiciPompier explică (pentru Giulia911):

Nu ma refeream chiar la cele care se indragostesc de bani si masini.
Ma gandeam ca ar fi nevoie acolo de un anumit nivel de trai...

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Nu stiu de unde scoateti chestiile astea laughing

Adica da, ca barbat trebuie sa fii independent si descurcaret, sa fii capabil, dar nu e obligatoriu sa ai masina. Mai ales in captitala unde ai metrou.

| GeorgescuF a răspuns:

De ce crezi ca este obligatoriu ca barbatul sa aiba masina sau multi bani? Ea cu ce vine in relatie? Doar cu faptul ca exista si respira? Ai pus o intrebare gresita daca vrei o relatie serioasa. Vremurile "moderne" nu inseamna vremuri bune neaparat. Valorile de astazi sunt o mizerie.

| samiZiciPompier explică (pentru GeorgescuF):

E important sa existe si sa respire laughing