| pysy29 a întrebat:

Se apropie ziua mea...si nu stiu ce sa fac...sa il invit si pe fostul meu prieten sau nu? imi este teama ca daca nu il invit se va supara deoarece vine toata gasca noastra. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Asta e nasol cand te cuplezi cu cineva din gasca de prieteni. Dupa despartire, ramaneti in acelasi mediu si poate deveni straniu. Daca ati ramas in relatii ok, va vorbiti, iesiti cu gasca amandoi (nu pe rand), e ok, invita-l. Daca voi abia va salutati si va evitati, nu il invita, o sa fie o atmosfera tensionata. Nu e problema ta ca se supara sau nu. E ziua ta si vrei sa te distrezi, nu sa menajezi sentimentele fostului prieten. Distractie placuta!

10 răspunsuri:
| maya_4030 a răspuns:

Daca ati ramas amici, poti sa-l inviti, dar daca crezi ca te-ar deranja sa-l vezi pe-acolo atunci mai bine n-o face, daca se supara e strict problema luiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca si acum mai vorbesti cu el si te intelegi bine de ce nu? Daca te intelegi cu el se va supara daca nu il vei invita daca nu te intelegi nu se va supara. Tu decizi.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal...invitai pe toti fosti tai prieteni doar e ziua ta, nu? vezi si tu ce ai pierdut, ce vei pierde...iti zic de pe acum...La Multi Ani! mai mult de asta m-am bagat, daca ma inviti nu refuz...byewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot face parte din peisaj ce te opreste? Doar faptul ca mai simti ceva pentru el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Victorita Newman. poti sa te inconjori cu toate cuceririle tale. daca ati ramas amici.si dupa cum am citit multe pareri pe TPU, te mai poti folosi de ei si dupa casatorie.se poarta. ba chiar e firesc.doar oameni santem.succes. si la mai multi. LA MULTI ANI! iarta-mi spiritul critic. daca as fi, actualul, as accepta. dar as fi cu ochii pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca-l inviti s-ar putea sa creada ca vrei ceva de la el, probabil o reconciliere iar daca nu-l inviti probabil te va vorbi de rau, suparat prin gasca, eu zic caci indiferent ce va crede, daca tu nu simti nimic pentru. el si eu arati, il poti invita, astfel ii dovedesti ca il vezi precum ii vezi pe ceilalti, ca pe un amic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invita ma

| luminitagrigoriu a răspuns:

Invita-l daca nu inseamna ca iti este frica de sentimentele tale