| UnunderstoodArtistHere a întrebat:

Se intampla lucruri ciudate...
De acum doua saptamani parca cineva ma trezeste la ora 4:11 din somn.Ma uit in camera dar nu e niciodata cineva, doar eu.Azi dimineata insa m-au trezit mama si sora mea care plangeau in hohote la 4:11 fix(iar)dar cand am iesit din camera am observat cu stupoare ca erau imbracate in negru amandoua.Am aflat ca a murit varul meu cand se intorcea de la o petrecere.a fost disparut cateva zile cand a plecat in jurul orei patru dimineata de la vila parintilor lui de vacanta.Nu am cerut detalii sa le indurerez si mai tare dar problema e ca trebuie sa merg si eu la inmormantare si am cateva probleme in legatura cu asta:
1)inainte sa ma trezeasca mama am avut un vis cu el in care ii auzeam doar vocea si imi zicea sa stau departe(dar habar n-am de ce departe)dar mi-e frica sa dau ochii cu el
2)eu sunt o fire care nu se exteriorizeaza si n-am putut niciodata sa plang la morti si desi simt durerea nu pot sa o arat ca ceilalti si mi-e frica sa nu fiu inteleasa gresit(n-am petrecut decat maxim doua ore incarcat cu unchiul si matusa de and ma stiu)
3)de fiecare data cand m-am dus la o inmormantare mi s-a intamplat ceva rau gen mi-am rupt piciorul cand coboram scarile sa plec acasa, cand am fost la morga am fost incuiata acolo din gresesala si am stat doua ore printre morti si lista mai continua...si mi-e frica rau sa nu se mai intample iar
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Sa te rogi ca sangele Domnului sa va protejeze de orice rau pe tine si pe familia ta. Sa te rogi si sa postesti.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CONDOLEANTE!
1. Durerea nu se exprima doar prin lacrimi. Presupun ca nu ai sa topai la inmormintare, asa ca nu te va intelege nimeni gresit.
2. Poate ca 1) are legatura cu 3). Sa fii atenta sa nu ai vreun accident. In cel mai rau caz (iata, te invat prostii), cauta un pretext de a ramine la casa rudelor tale ca sa nu mergi la cimitir. Asa vei fi mai linistita.

| Aimèeeee a răspuns:

De ce nu te duci la un preot?
Sau sa vorbesti cu mama ta, poate ca esti un fel de medium sau cine stie.
Noua nu prea ne vine sa credem asa dupa ce citim pentru ca asa ceva nu se intampla in viata de zi cu zi, dar daca tu spui ceva adevarat atunci este ceva, cam grav sad. Sfatul meu este sa te duci la un preot, sa te spovedesti, sa vorbesti in primul rand cu mama ta, poate si la un psiholog.

| LexaHD a răspuns:

Eu zic să te duci.Dar să n-o scapi din ochi pe mama ta. Să stai mereu cu ea.să ai grijă dacă cobori scările ..etc.

| MyNameIsAna a răspuns:

Spune-i mamei tale totul si ea te va tine de mina in tot deauna
DUTE LA UN PSIHOLOG REPEDE PINA NU PATESTI CEVA RAU DE TOT
Daca auzi prin casa zgomote si etc... sfnteste casa

| UnunderstoodArtistHere explică (pentru MyNameIsAna):

Ce vrei sa zici cu psihologul si ceva rau? Nu-s deloc instabila psihic sau emotional doar speriata

| finicu a răspuns:

Du-te la un psiholog... si incearca sa nu mai spui povesti false pe internet, daca asta este falsa...

| UnunderstoodArtistHere explică (pentru finicu):

Daca e falsa...tu glumesti sau ce?

| Arietty a răspuns:

Condoleante, tu trebuie sa te duci, sa ai grija pe unde mergi, (sa fii atent/a). Daca iti este frica sa te duci poti sta acasa sa te rogi lui dumnezeu sa-l ierte pe varul tau. Poate el ti-a dat un fel de semn cand te trezeai, si mie mi se intampla, dar nu mi-a murit nimeni. NU te speria! succes

| Rosalinda19 a răspuns:

Ciao
E chiar interesanta povestea ta. Eu, in locul tau as merge la el acasa sa il vad, dar nu as merge la inmormantare. Ai face bine sa ii povestesti toate astea unui preot. Ai grija de tine!

| ghabililo a răspuns:

Si mie m-i se intampla de fiecaredata si am facut de toate dar nu merge la mine