| Pool77 a întrebat:

Seara,TPU.
Revin cu o intrebare ciudata pentru mine,poate normala pentru voi.
Deci, momentan am "cunoscut" o fata din a 12-a, care practic e indragostita lulea de mine.Aici ma refer daca-i spun ca in fata e de fapt la dreapta, atunci la dreapta va fi.Totul bine si frumos, pana intr-un punct.Are ea o prietena,pobabil cea mai buna prietena oricum nu m-am prea interesat deoarece nu-mi pasa de ea/ele,insa nu stiu cum nu ma intrebati probabil din plictiseala am tot vorbit cu ea pe snapchat-modul chat.Iar acum nu mai scap de ea laughing))) Pur si simplu nu am cum, imi scriu imi da snappuri in fiecare 10-20 de minute cate 2-3, sau mai multe.Nu stiu ce sa-i zic sa n-o ranesc,mai mult mizez pe prietena sa doar ca daca o dau in bara aici,atunci nu are cum sa iasa ok pe cealalta parte.
Intrebarea mea.Ce sa fac? Ceva exemple,sau orice cu ce s-o dau "jos de pe mine"?
Ok, nu-mi place de ea dar ca sa treaca timpul si de vorbit cu ea merge doar ca ea nu se rezuma doar la atat si mi-e frica ca daca-i spun direct ca nu avem ce impartasi se va supara pe mine...

5 răspunsuri:
| 3amthinking a răspuns:

Nu vorbi urat cu ea, nu stiu, spune-i sa nu te mai sufoce. De fapt, mai bine ii spui ca iti place de o fata si ii tot vorbesti acolo de ea chiar daca nu exista de fapt. O vei face subtil sa-si dea seama cu nu o placi, ci iti place de altcineva.

| Bianca765 a răspuns:

Daca nu vrei sa o ranesti sa NU ii spui ceva urat.Mai bine ai indrepta-o cumva spre un alt baiat adica sa vorbiti despre el, sa i-l bagi pe nas cumva si asa te va lasa pe tine.Iar ei ii vei spune subtil(gen sa iesiti intr-un grup la o plimbare ca sunteti doar prieteni) NU incerca sa te dai la alta fata ca o sa o ranesti rau...

| Bianca765 a răspuns:

Bafta

| Troll90 a răspuns:

Spune-i direct, daca continui asa, nu o sa mai vorbesti cu nici una din ele.

| daiadaiadaia a răspuns:

II zici direct, nu are de ce sa o doara. Îi zici ca o vezi doar ca pe o buna prietena.