| 133 a întrebat:

ServushappyAm 16 ani si cateva luni
Am fost la discoteaca de la 15 ani jumate.
Dar cu greu am reusit sa-i conving pe ai mei...
In vacanta asta nu am prea putut merge nicaieri.Nu tu mare/nu tu munte...pentru ca nu s`a putut.
Si am fost o singura data la disco.toata varahappy
Acum sambata... Fetele vor sa mergemstraight face.Au aceeiasi varsta ca si minehappyDar pe ele le lasahappy
Ai mei mi-au zis.ca dupa 18 ani mai pup discotecasad. Pentru ca ultima oara am ajuns la 5 acasa...in loc de 2 cat mi-au fost zis ei. Dar sa fim seriosi.pe la 1 abia a inceput distractia.cum puteam sa plec la 2straight face
Si nu stiu cum sa-i conving.
Ma puteti ajuta?

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se pare normal sa fii pedepsita daca ai incalcat regulile. Daca n-ai putut ajunge la 2 acasa, atunci inseamna ca nu esti demna de incredere.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Catalina, tu ai pus o intrebare ca sa primesti raspunsuri adevarate sau incurajari mincinoase? Trebuia sa precizezi: va rog, mintit-ma frumos ca nu am maturitatea necesara sa accept adevarul. Asa pricepeam si eu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te-am judecat, ti-am spus adevarul. Si te-am ajutat, fiindca pana la urma ti-am spus sa nu faci o greseala si anume sa ceri ceva ce nu ti se cuvine.

| Linda a răspuns:

Si parerea mea este sa te tii de orele spuse de ei. (Eu cel tarziu la 10 la varsta asta trebuia sa fiu acasa; bine, ca incepea ziua cuiva de exemplu pe la 17 00)

| ing. a răspuns:

Buna.Incearca sa vorbesti cu ei.Comunicarea e cheia.happy
Spune`le ca ai crescut si ca ai nevoie de independenta.big grin. Pentru ca ei sa te lase din nou, trebuie, de asemenea, sa ii faci sa aiba din nou incredere in tine. big hug
Sper ca te-am ajutat >big grin

| albastrel a răspuns:

Zi-le ca nu vrei sa o pupi ci doar sa intri in ea rolling on the floor

pai iubita... zi-le ca faci ceva in schimb! ca o ajuti pe mami la bucatarie... ceva orice! sau promite-le ca o sa vii la cat vor vrea ei! si fa si tu asta ...maine seara vii la 2... apoi la 2 si un pic...si asa ti se va marii ora la cat vei putea ajunge acasabig grin

| albastrel a răspuns:

Catalina mai bine ia intreaba-i : ''mama, tata ce ati prefera? sa ma lasati sa ma duc la disco sau sa incep sa fug de acasa?" si ia vezi ce iti spunwinking

Răspuns utilizator avertizat
| sorin a răspuns:

Dificila situatie, obisnuieste-te cu situatia.

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Hmmmlaughing nici mama nu ma lasastraight face spune ca am 14 ani doar... da sar pe geam si s-a c-am obisnuit big grinbig grin... pleaca si tu fara sa te laselaughing ce poate sa*ti faca decat sa te bata?big grineu i mai spun ca plec de acasawhistlingse sperie si n*are de alesblushing

Ceao:*:*

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

big grinacum ai grija si tublushing
ca asa am facut eu si la mine a mersbig grin
+ ca degeaba veneau prieteni mai mari sa o roage ca au ei grija s altelesad la mine a fost singura solutie cu toate ca facea crize cand era vb de discotecastraight face totusi ai 16 ani straight face ar trebui sa te lase...
:*
succes:X

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Fa*o cu*ncredererolling on the floor
sa vezi ce senzatsie ai smugsmug laughingbig grin
daca te lasa:* si nu sunt probleme sa nu faci prostii [-x [-x
laughing
ceao:* si ai grijalaughing sa nu te dea astia la otvlaughingdevilrolling on the floor

| SpikE a răspuns:

Stiu cum e, ei au prins alte vremurii, nu te sfatuiesc sa le zici ca pleci de acasa, findca nu ai nimic de castigat, spune-le ca data viitoare nu vei mai intarzia, adica nu le spune amandurora, spune-i doar celui care e mai bun cu tine. Mult succes!

| 133 explică:

N0w0rds
Ar..fi o idee...
dar eu stiu
:-s

| 133 explică:

Brigaela
Wtf? Help me!
Nu sa ma mai bateti si voi la capstraight face

| 133 explică:

Da.MAddulaughing
ma omoara imi`mea...si nu am cum sa fug
:-s
.
Daca nu ma lasa in seara asta.peste oo saptamana atuncilaughing
zic ca dorm la tinedevil
rolling on the floor

| 133 explică:

Brigaela! Draga mea...
Am pus o intreabre. Dar nu ti-am cerut sa am judeci.si sa spui k ai mei au drepatte si ca merit! Stiam asta!
In caz ca nu vezi la sfarsitul.intrebarii.am specificat "Ma puteti ajuta"
.
Nu am zis"Oare merit sau ceva de genu"

ti-am cerut o idee cum sa-i conving! Nu parerea ta despre pedepsa!
Take care!
Si incearca sa nu mai judeci oamenii!

| M' a răspuns:

Is bune sfaturile de mai jos uh...chiar si acela cu saritu pe geamhee hee vedem maine daca nu te lasa cred ca o sa incepi cu fugitulaughing)

| aura_3171 a răspuns:

Spunele la ce ora incepe distractia si mai roaga-te un pic de ei si asa poate te lasa!

| allexa a răspuns:

Buna. Parintii isi fac tot timpul griji pentru copii lor...crezi ca au stat linistiti cand ei te asteptau la ora 2 si tu ai venit la 5?
Si convingei ca esti o fata cuminte(desi mai facem noi cate o boacana de care nu stiu parintii)... ei cred ca te ajuta daca te tin in casa si nu te lasa la discoteca... dar nu e asa... spune-le ca esti maricica si ca stii sa iti porti de grija ...sa aiba incredere in tinewinking:*