| giulia999 a întrebat:

Sfatuiti-ma! Imi place mult de un baiat dar e mai mare ca mine cu cativa ani! Nu stiu cum sa procedez e si dragut dar si enervant si prietenelor mele le place de el dar cred si acelasi lucru ca mine! Si pe o parte mi-as dori sa fiu cu el dar pe o parte nu! Cel mai complet raspuns primeste fundita! Fiecare raspuns conteaza! Va pup!

5 răspunsuri:
| GandesteLogic2011 a răspuns:

Esti o femeie slaba care NU STIE ce vrea. Un barbat adevarat este cum l-ai descris pe EL. iar tu daca vei intra in universul lui te vei alege doar cu cateva nopti de vis!

| LittleAngellll a răspuns:

Buna giuliahappy
Dragostea nu are varsta asa ca nu iti face griji pentru anii care stau intre voi... fetele acelea nu iti sunt prietene daca spui ca si ele il plac.
mai exista o posibilitate : daca ele nu stiu ca tu il placi poate de aia il plac si ele...
parerea mea ar fi sa vorbesti cu el. sa te lamuresti ce fel de baiat e si sa nu sari in bratele oricui... sper ca odata ce iti vei face curaj sa vb q el sa te lamuresti si daca il placi cu adevarat sau e doar o atractie fizicahee hee
tine.ne la curent si sper sa se rezolve totul cat mai repede:*

| Membra a răspuns:

Depinde cu câţi ani. Dacă ar fi mai mare cu 3-4 ani... nu ar fi o problemă în sine, dar probabil te ajutam mai mult spunându-mi vârsta ta. Enervant? Este prea ironic? Prea arogant? Dacă da, îi vor trece ifosele acum sau mai târziu. (deşi nu prea ţi-aş recomanda să te cuplezi cu un dintr-ăsta dacă nu simţi o atracţie aparte şi n-ai fi dispusă să treci peste defectul lui)
Tu îl cunoşti pe băiat ca persoană? Comunicaţi? Nu te baza pe spusele prietenilor sau ale altora! Cunoaşte-l, vezi cum se comportă. Îţi mai dau un sfat preţios, zic eu. Dacă tu eşti minoră, respectiv o copilă de 13-14 ani şi nu de 17-18 cu o situaţie cât de cât potrivită pentru o relaţie, consider că ar fi mai bine să îl păstrezi doar ca pe un amic, oricum la o vârstă fragedă se poate destrăma aşa-zisa relaţie. Baftă multă!

| IonuţR1995 a răspuns:

Enervant prin ce sens? Ca daca te sacaie sau ceva de genu poate simte si el ceva pentru tine si vrea sa fie vazut. Incearca sa faci tu primul pas atragel in capcana ta smug

| Andreea04 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti pui ordine in sentimente si sa te gandesti ce este cu adevarat important ca il placi sau ca te sacaie un pic...ce nu prea inteleg este in ce mod te enerveaza? si mi se pare si un pic ciudat faptul ca si prietenele tale il plac!?:O