| racez a întrebat:

Sfaturi in legatura cu o relatie happy

Sunt cu o fata acum si am nevoie de niste sfaturi!
Pana acum ne-am certat de 2 ori si a iesit urat. adica ne-am desp si ne-am impacat iar... nu stiu ce sa fac si va intreb pe voi happy
din cate se pare ei ii plac relatiile "la panarama", dar cand a fost sa vorbim, i-am zis mereu ce simt, si cand ne-am certat am intrebat-o de fiecare data "bai mai vrei ceva", si de fiecare data zicea ca nu stie ca mai bine o lasam asa; dar eu (ca asa sunt eu) mereu mai ziceam cate ceva si ea accepta; din cate vad eu, ea nu zice nu, si asta ma "termina", ca desi din comportament reiese ceva ( ca nu vrea relatii bla bla ), atunci cand e vba de sa vbim de astea..nu zice nu, si i-am dat sansa sa zica nu, ca sa vad si eu ce face. mentionez ca imi e colega de clasa si de asemenea nu vrea sa afle nimeni din clasa ( i-am respectat dorinta, desi nu ii vad rostu )... eu tin la ea si am nevoie de cateva sfaturi de la voi. multumesc!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca nu va potriviti sa aveti o relatie dar poate va ve-ti intelege mai bine ca amici

| spaghetty a răspuns:

Ea nu te prea doreste nu stiu de ce sta cu tine---Adica de ce sa nu afle colegii de clasa? Daca tu vrei o relatie cat de cat serioasa si ea nu vrea de ce mai esti cu ea?

| racez explică (pentru spaghetty):

Da nu stiu. probabil am tinut prea mult la ea ca sa o las. chiar si dupa tot ce face. @tase am sa incerc

| Tase19 a răspuns:

Nu putem stii motivul certurilor voastre, dar cert este ca odata ce v-ati despartit inseamna ca ceva nu merge cum trebuie in relatie. Dupa cum zici tu ca ii plac relatiile la "panarama" inseamna ca nu este facuta pentru tine ca din cate vad uh iti doresti o relatie mai de lunga durata pe cand ea nu stie ce isi doreste daca tot zice ca tine si face tot ca ea. si faza cu "sa nu afle colegii" chiar nici eu nu-i vad rostul. incearca sa nu ii vbesti cateva zile sa o eviti dar in acelasi timp sa nu o scapi din ochi sa vezi ce reactii are la atitudinea ta, i-ai dat prea multa atentie si posibil ca i s-a urcat la cap de te joaca cum vrea ea. las-o in stand by si vezi cum merge treaba si dupa ne spui cum decurge...