| anonim_4396 a întrebat:

…Si iarta nou greselile noastre precum si noi iertam gresitilor nostri, si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel viclean.Amin.Iarta-ma,TPU,caci am pacatuit…Am pus intrebari mincinoase, am dat raspunsuri necuviincioase si-am avut ganduri ascunse….
Inca de acum 2 ani,de la primul cont,am pacatuit cu gandul dar si cu fapta,si in loc sa-mi ajut fratii si surorile care se aflau la necaz,am avut indoieli aspra Ta,si Te-am defaimat,dar Tu esti bun si drept,si imi dai putere sa opresc pacatul si sa imi pazesc inima de cele rele…
Doamne-ajuta!
Ok. Buna TPU.Mi-am propus ca in seara aceasta sa cer prietenia fetei de pe site,pe care o plac.
Stiu – abia ce m-am spovedit, si-o iau de la capat.Dar n-am ce sa fac – asta mi-e firea.
Ideea e ca eu chiar am pata pusa pe o colega de-a noastra, dar inca nu i-am dat de inteles nimic, abia ce am schimbat cu ea doua vorbe.Deci o sa fie si pentru ea o surpriza.
(Parca-o aud -``Da, ce sa-ti povestesc, mare supriza ce mi-ai facut! Ca mi-ai trimis o cerere de prietenie si un mesaj cu ~buna!~.Si asta de la unu` care scrie pe site cat e el de afemeiat``).
In fine.
Dar am o problema – eu n-am facebook.Si sigur asta o sa fie prima chestie de care ma v-a intreaba.Probabil c-o sa creada ca o mint iar eu n-am cum sa-i dovedesc ca spun adevarul.
Si aici va intreb si altceva:e normal sa n-am facebook? Adica nu ma duc si eu la un munte sa fac poze, sau la vreo nunta-ceva si sa tin si eu o sticla de sampanie-n mana goala.Si sa ma pozez cu formatia de canta manele? Nu am si eu prieteni si toate alea ce-i pe-acolo? Adica,frate,tu stai in padure? Esti salbatic?
Cam asa vine, nu?
Deci intrebarea mea:cum ma scot?
Voi fetelor ce-ati face in locul ei?
(M-am apucat sa va intreb ce-ati face in locul ei…, prost mai sunt, Doamne.Acum daca raspundeti la asta,si nu-i in favoarea mea,mi-am semnat-o singur …)
Vroiam sa zic, cum ati reactiona daca un baiat v-ar spune ca n-are facebook.
Ajutati-ma, va rog.
Si poate imi raspundeti azi, ca sa nu ma prinda dimineata cu ce vreau eu sa fac…

Răspuns Câştigător
| Byby_Eu_1998 a răspuns:

Da e ceva normal sa nu ai facebook in ziua de azi cam toata lumea are facebook dar daca tu nu vrei sa iti faci nu-i nici o problema daca iti va spune ca traiesti in jungla inseamna ca nu v-ati fi potrivit daca ea isi da seama si ca tu esti un baiat foarte de treaba daca nu vrea incearca sa nu insisti si va veni ea la tine direct pentru ca noi fetele suntem cam ciudate. Dar parerea mea este sa incerci daca iti cere facebook-ul tu spune-i adevarul ca nu ai si ii oferi un numar de telefon. Bafta. Funda?winking

| anonim_4396 explică (pentru Byby_Eu_1998):

Fata,da` repede mai vrei funda aia…
Stai sa te mai intreb ceva:ea are vreo 25 si eu 41.Merge? Adica pot sa incerc? Daca imi zice ca sunt expirat…?
Tu, ce-ai face in locul ei?
Vezi ce raspuns imi dai, daca vrei sa-ti dau fundita!

| Byby_Eu_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tie iti place de ea si vrei sa o obti incearca sa fi optimist si da merge sa incerci daca o vrei da dar incearca sa vezi daca e fitoata sau ceva de genu asta daca e fitoata..etc nu te ajuta cu nimic

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca te rogi lui Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Bine,eu ma cam rog degeaba, dar nu-i problema, ca si El se roaga de mine sa fiu un baiat bun, iar eu ma fac ca nu-l aud…

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sincer, iar acest e un lucru bun.

| sofisis a răspuns:

La varsta ta da, e normal sa nu ai facebook. Nici bunica-miu nu are.
Chill.

| Radu284 a răspuns:

Pai si daca vine ingerul de ieri, dupa ce te cuplezi cu fata? Ce faci?

| anonim_4396 explică (pentru Radu284):

M-am dus azi la cimitir si nici urma de fata blonda.Am stat pana la final, apoi m-am invartit putin pe-acolo pana am dat de-un paznic.Cand m-a auzit ala ca-l intreb de una care pluteste, a dat asa din cap cam ciudat, apoi mi-a zis sa astept putin, a scos un telefon si a sunat sa se intereseze pe la colegii de pe tura ailalta, cred.Mie deja imi incepuse prin burta flup-flup-flup-flup de emotie.Incepusem sa sper din nou, intelegi? Dar cand am vazut ca vin badiguarzii-interventia si m-a dat afara, am realizat ca totul s-a terminat…Deci alarma falsa.
Oricum, multumesc de interventie.Acum iar nu ma ia somnu` in noaptea asta, abia ce mai uitasem si eu.
Vezi nu vii si-mi spui ``Tu sa fii sanatos, bine ca n-ai ramas pe-acolo…``!

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai who knows, poate o sa vina la noapte sa te viziteze. Vezi sa nu ai vreo cruce, icoana sau biblie pe langa tine, ca unor ingeri nu prea le priesc anumite lucruri.

| DoriKat a răspuns:

Nici eu n-am facebook, si ma simt extraordinar de bine! nu cred ca asta e un criteriu de baza atunci cand iti faci un prieten/iubit.
Ar fi absurd ''imi place de baiatul ala, dar nu are facebook'' nu-i asa?

| aDEeLAa a răspuns:

Frate, fii insistent!,, Indraznetii castiga mereu '' (e si o carte, daca nu ma insel ). Esti o persoana speciala daca nu ai fuckbook.Ii poti spune daca te intreaba ca ai alte prioritati, ca ti se pare ca pierzi mult timp inutil pe site-ul ala (facebook) si ca poti face altceva. De exemplu, preferi comunicarea fata in fata. Apoi ii poti spune,, Dar daca tu preferi /insisti sa vorbim... uite numarul meu :07... nu prea stau pe aici, iar prin mesaje si telefon ne putem cunoaste mai bine. Eu trebuie sa ies (dorm, mananc). Astept un mesaj de la tine :* e mai frumos asa happy dar daca nu vrei, e pierderea tawinking