| mgtow a întrebat:

Simt ca ceva se va intampla mai tarziu (in viitor) pe la 30 - 35 de ani cand toata lumea imi spune ca o sa am familie, eu nu vreau sa am. Stiu ca o sa am acel chef sa fiu cu cineva chiar daca incerc sa fiu rau nu pot si as vrea sa ma ajutati voi, ce pot face daca voi avea ocazia ca una sa fie cu mine si eu ma las purtat de val? Trebe sa evit acel eveniment, e o amenintare grava pentru mine; stiu ca vi se pare aiurea dar asa am eu o conceptie negativa, sa nu am prietena/nevasta.

Răspuns Câştigător
| bombonika18 a răspuns:

Nu numai u gandesti asa. de exemplu nici eu nu vreau sa ma marit vreodata

10 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Imi lasi mie niste bani prin testament si promit ca te impusc daca pici in mrejele unei fete si te tenteaza casatoria, desigur fac asta doar daca faci si tu la fel pentru mine.

P.S. De ce ti-e frica nu scapi.

| NickiMinaj a răspuns:

E timpul sa iti cumperi o femeie gonflabila, sincer.

| Ecea a răspuns:

Cine este nebun sa isi ia nevasta?
Cand te casatoresti semnezi distrugerea vietii tale,abia dupa ce ai spus DA incepe chinul.

Te sustin amice,bravo tie, sa nu cedezi niciodata, o sa ne facem un club al burlacilor.

| bombonika18 a răspuns:

Mda...dar e posibil ca in viitor sa ne schimbam viziunile despre viitor.de exemplu pana pe la 12 ani(acum am 15) ziceam ca eu nu o sa am niciodata nici-un iubit.dar de la 12 ani mi-am schimbat parerea, avand primul meu iubit ...deci.nu se stiewinking

| anka89 a răspuns:

Nu cumva nu iti lac femeile? scuze daca nu e asa.si de ce esti negativ? lasate si tu odata dus de val astfel nu ai cum sa fi intr-o relatie tinanad cont ca o sa fie si mai bune si mai rele! ce sa zic pentru prima data aud asa ceva si DA chiar o conceptie nu negativa FFFFFFFFFFFFF NEGATIVA.si sunt de acord ca poate nu o sa vrei sa te casatoresti nu te poate tine legat o hatrie dar sa nu vrei o prietena cam ciudat mise paresad

| Unbearable a răspuns:

Crezi ca esti singurul care vrea asta?! Cunosc oameni maturi, in toata firea, cu capul de pe umeri (pe umeri!), fara prietena/ nevasta. Fac tot posibilul pentru ei, PENTRU PLACEREA lor, nici nu vor s-auda de vreo posibila casatorie! Cand va fi sa-ti gasesti una, cauta ceva ce ti s-ar potrivi din acest punct de vedere. Dupa cate am vazut, mai multe fete isi doresc o,, familie", si nu e aiurea ce zici. Casatoria nu este o garantie a iubirii... familie se face si din 2 persoane. Nevasta te-nteleg ca nu vrei sa ai, dar prietena? Odata si-odata vei da peste una de care-ti va placea. Si nu ezita ocazia, fii tu insuti peste tot. Daca simti ca vrei sa faci ceva, fa-o, nu mai sta!

| miradoniz a răspuns:

hee hee crede-mă,când iubești cu adevărat,nu prea poți face mare lucru sa eviți,este în principiu mai puternic decât tinehee hee exista "căsătorii hotărâte în ceruri"hee hee dar cum sunt destul de rare,un sfat bun ar fi,cred, să te "antrenezi" ca să recunoști diferența dintre pasiune și dragostehee hee pasiunea este cea de care ai nevoie, dragostea este cea fără de care nu poți traihee hee

| Cuoredighiaccio a răspuns:

Buna, in primul rand asta este doar alegerea ta, nimeni nu te poate influenta.trebuie sa faci ceea ce simti, poti sa fii cu cineva si fara a fii casatorit, k pana la urma o relatie nu se formeaza in baza unor acte ci in baza trairilor, sentimentelor...a dorintei de a fii cu cineva. Carpe diem

| Crissa02 a răspuns:

Nu stiu cat de mult putem sa te ajutam noi, totu depinde numai de tine. Poate conceptia ti se v-a schimba si vei sti, tinand cont de sentimente care e alegerea potrivita.

| Paikaz a răspuns:

Familia inseamna viata prietene.singur nu o sa te descurci niciodata.nu ma refer la partea financiara.am avut si eu conceptia asta.Incearca si cauta ceea ce iti doresti.In 2 totul e mai simplu!