| Nadine9bl a întrebat:

Simt că sunt într un punct al vieții mele în care doar supraviețuiesc și nu am de ce să mă bucur, poate doar pentru că m-am trezit și azi.
Simt că sunt într o prăpastie din care nu mă pot ridica pentru că nu am un scop anume, nu am o direcție.
Simt că am o relație care mă apasă din toate punctele de vedere și mă pune la pământ de fiecare dată pentru că nu pot comunica cu partenerul meu, nu suntem compatibili să comunicăm și să ne înțelegem unul pe altul.
Aș vrea să fac lucruri pentru mine, dar nu am forță să fac asta, nu pot găsi niciun fel de motivație, plus că simt că nu găsesc plăcere în a face ceva pentru mine.
Trebuie sa merg la terapie, dar nici pentru asta nu am putere.
Voi ce faceți pentru voi ca să simțit că trăiți din plin viața?

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Cel mai bun mod de a te "reseta" este o scurta vacanta.

| Cybele a răspuns:

Bună! Plec în drumeții pe munte sau în excursii/vacanțe. Citesc cărți de dezvoltare personală.

| Violleta2022 a răspuns:

Totul se rezolva cu vointa!
Cand esti daramata mergi la biserica, baga-te intr-un colt si plangi, plangi pana te descarci, fiindca asta te va ajuta.
Apoi vino acasa si planifica-ti viata:
- divortul
- cauta-ti chirie si muta-te sau intoarce-te temporar acasa la parinti sau la o prietena buna
- mergi zilnic la servici ca sa nu stai acasa, indiferent cat de greu iti este
- de terapie nu ai nevoie, atata vreme cat constientzezi si singura ca trebuie sa schimbi drama in care traiesti, trebuind doar sa ai vointa si sa pornesti odata.

| relian a răspuns:

Atita timp cit stai cu un partener de care nu esti atrasa sau atrasa, te vei simti la fel laughing asa ca primul lucru cauta partener care sa te atraga, comunicativ, sa nu mai stai retrasa si sa iti vina aceste ginduri.
Nu ai spus daca ai loc de munca, iar o chestie importanta. Daca tai frunza la cani, la fel stai iti vin ginduri, daca ai munca, mergi la munca, timpul trece nu prea ai timp sa te gindesti la nemurirea sufletului, plus daca ai partener care te atrage mai bagiu si sex la greu, o sa dormi f bine si uiti de ginduri negre.