| Elena5050 a întrebat:

Soacra mea a venit la mine cât sotul meu era la munca cica ca să îşi vada nepotul şi i-am zis ca o las să vadă copilul când învaţă să mă respecte pentru ca eu sunt mama nepotui ei şi atunci ea a zis ca e şi a baiatului ei copilul şi a mai zis că dacă nu o las să vadă copilul înseamnă ca am facut copilul cu alt bărbat.Credeţi că am procedat corect că nu am lăsato? mă simt vinovată faţă de soţul meu e mama lui baiatul nostru are 1 an jumate

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i mai deschid eusa cand nu este sotul acasa si igno-ro daca nu te respecta.
Ai putea chiar sa-i spui sotului cata prostie si rautate a putut sa fie in maica-sa, daca a afirmat ca nu-i copilul lui.
Eventual ii poti spune ca poate face test de paternitate ca sa nu existe dubii.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu poți cere respect cuiva care nu vrea sa te respecte! După cum vezi,nu ai făcut altceva decât să îi alimentezi și mai tare convingerile că acest bebe este din flori.
Daca nu erai orgolioasa și o lăsai,posibil sa se mai fi temperat, dar acum ai făcut mai rău, părerea mea!
Deci, eu cred că mai bine o lăsai sa vadă copilul și chiar daca tot nu te respecta, chiar contează respectul ei?

| adryang78 a răspuns:

Ai făcut foarte bine că ai pus piciorul în prag. Chiar e cazul să învețe să te respecte, dar n-o să se întâmple. Din ce ai mai scris pe-aici, mi se pare clar că femeia are probleme psihice.

| Madaxo97 a răspuns:

Foarte bine ai procedat, ai pus-o la punct, când o sa se poate frumos si o sa își ceară scuze ca nu te respecta atunci poate veni în casa ta, până atunci nu are ce sa caute.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă nu te respectă soacra nu e bine. O femeie are nevoie de o altă femeie.