| Deea877 a întrebat:

Soacra mea i-a zis sotului meu sa divorţeze de mine pentru ca eu nu pot sa raman însărcinată. Ea mereu se baga în relația noastra desi soţul meu îi spune ca nu e treaba ei ce facem noi dar nici de el nu asculta şi tatal sotului meu îi spune sa ne lase în pace dar ea nu înţelege.Ce putem face în asemenea situaţie?

1 răspuns:
| 1onur a răspuns:

în asemenea situație find conștientă toată familia că "socra ta" mama soțului tău nu are discernământul apt și probleme grave de sănătate la nivel mintal ce nu poate înțelege ca sunteți o familie și soț și soție nu niște copii nu aveți decât două soluți bune și normale sănătose în care puteai face în această situație consider eu și cred cu Adevărat tot eu că va fi bine pentru toată familia cât și pentru tine și pentru soțul tău și pentru tatăl soțului tău și pentru binele ei și sănătate ei să vă asigurații de ea că-și ia tratamentul la timp ori a doua soluție pe care o consider necesară în cazul ei și pentru binele familie și a turor să nu se agraveze tensiune familie problemea familie este s-o internați la un azil de bătrâni cu foarte mare părere de rău îți spun asta. Dacă nu înțelege ca sunteți o familie și nu dușmani și nu niște copii care săi joace cum vre dânsa nu văd altă soluție pentru oamenii ca ea.