| Elena5050 a întrebat:

Soacra mea iar s-a apucat cu cearta a venit să mă ajute cu copilul ca să pot să gătesc şi a început sa ma critice că nu tai bine morcovi, ca nu tai bine ceapa ca ea face mai bine ca mine că eu nu ştiu să am grija de copil copilul are 1 an jumate ca de asta am chemat-o pe ea.Ce să fac în legatura cu soacra mea? eu am chemat-o să stea cu copilul până gateam ca e mic şi plânge daca nu sta cineva cu el şi sotul nu a fost acasă

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa sunt soacrele, nu toate, recunosc. Asta a ta, doar prin faptul ca ai chemat-o i-a crescut stima de sine.
Poate ai vreo prietena, pe viitor, ca sa nu mai chemi soacra.

| ioana748 a răspuns:

Hai sa fim seriosi. Tu ai apelat la ajutorul soacrei si i ai dat importanta.
Exista solutii sa te descurci si singura.
Il puneam in marsupiu in spate si faceam mancare cu bebe impreuna, bucatar il faceam.
Soacra n are nici o vina in cazul acesta, ea este cea care este si tu ai chemat o.

| Miruna333 a răspuns:

Bona. Indeparteaza acest om toxic din viata ta. Cum si-a permis sa iti spuna toate aceste lucruri? Tu nu ziceai nimic? Vezi ca, daca taci ii permiti prostului sa devina nesimtit. Pune-o la punct si vorbeste si cu sotul tau despre asta. Daca tot tragi de aceasta femeie, las-o pe ea sa faca mancarea, stai cu copilul si pune-o la treaba daca tot comenteaza. Unii nu-si vad lungul nasului daca nu le dai una peste

| Cipi1212 a răspuns:

E o soacră tare amară.