| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Soacra mea se baga și îmi spune ea cum să îmi cresc eu copilul am o fata de în an soțul nu îi zice nimic mamei lui dar mie nu îmi convine ca se baga locuim singuri dar ea vine la noi pentru ca o cheamă soțul meu. Ce pot sa fac în situația asta cu soacra?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vorbesti cu sotul. In primul rand el trebuie sa inteleaga

| Miruna333 a răspuns:

Sa ai o discutie serioasa cu sotul tau, care degeaba e in peisaj. E baiatul mamei si nu isi pune familia pe primul loc... Tu ca sotie nu ai cuvant inaintea mamicutei, foarte trist. Nu cred ca va fi in stare sa fie un barbat adevarat si sa ii impuna limite acesteia. Vorbeste, comunica cu acesta si ia masuri, nu o mai lasa sa vada copilul pana cand nu te respecta!

| Violleta2022 a răspuns:

Discut cu sotul tau sa NU o mai cheme la voi pe maica-sa, ca sa-ti educi singura copilul.

| wildthing a răspuns:

Ce poti sa faci? Poti sa-i spui soacrei sa nu se mai bage.winking

| AliGab a răspuns:

Cu sotul tau trebuie discutat, nu cu soacra

| Ocreștină a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu să îndrepte lucrurile. Renunță la păcate și spovedește-te.

| alibaba99 a răspuns:

Complicat. Atat timp cat sotul nu intelege ca sunteti o familie si nu ar trebui sa lase sa intervina din afara pe altii, nu vei reusi. In conditiile actuale, ca sa iti faci viata mai "buna" trebuie sa accepti ca asa va decurge treaba si sa incerci sa ai o relatie cat mai buna cu soacra. Daca tot vine sa o pui sa munecasca si sa te ajute cat mai mult. Trec prin asta de aproape 20 de ani si nu ai cum sa schimbi tu singura din pacate.