| Diana39089 a întrebat:

Soacra mea se comporta foarte urât cu mine și ea și soțul ea m-a pus sa fac avort acum câțiva ani, eu muncesc ea și soțul meu stau pe bani mei ca el nu muncește cu părinți mei vorbesc pe ascuns nu îmi da voie ma și bate acum sunt iar însărcinată dar nu le mai zic. Le am zis părinților mei și au zis sa merg la ei dar îmi e frica.Ce pot face în situația asta?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar esti masochista?
Si batuta si cu banii luati si mai intrebi ce sa faci!
Divorteaza si vezi-ti de viata, fii sigura ca sotul si mama lui n-o sa se schimbe, tot pe spinarea ta o sa stea.

| darrio2007 a răspuns:

Scuze, dar esti proastă că mai stai acolo.

| gabicoo a răspuns:

Avortează și de data asta, pleaca la părinții tăi, apoi dă divorț și refă-ți viața.

| Madaxo97 a răspuns:

Deci tu de bună voie și nesilită de nimeni, stai și întreții doi străini pe banii tăi, care te mai și abuzează fizic și psihic? Bravo ție, ce să zic...
Fugi urgent din acel mediu toxic și nu te mai uita nicio secundă înapoi, pleacă la părinții tăi, asta e tot ce trebuie să faci.

| Miruna333 a răspuns:

Esti singura vinovata pentru ca accepti. Oare ce este facut? Clar este troll, ca nu-mi imaginez pe cineva in aceasta pozitie

| 1onur a răspuns:

Doi nenorociți pe care își bat joc de sufleul și viața ta eu ți-am spus să-l lași ca o să-ți facă viața Amară tu nu vrei sa înțelegi încă dar treaba ta tu ști dacă vrei să-ți trăiești viața lângă niște nenorociți pe care își bat joc de sufleul și inima ta. Acum că ești însărcinată în câteva luni o sa se observă burtica deci nici n-o sa mai poți munci sa ai grija de soacra ta și soțul tău o sa trebuiască să pună mâna soțul tău la muncă cinstită ceaia ce nu-i va convine socrei tale căi pui băiețelul lui mami la muncă deci o sa iasă un alt avort ori o alta certă fiindcă nu vrei sa înțelegi ca o să-și bată joc de tine până când vei ajunge în ultimul hal.

Desparte te de nenorocitul ăla scârbă aia de om și stai departe de familia lor fiindcă ăia o să-i distrugă viața una cu pământul dacă o sa mai ai dea-face cu familia lor si cu ei ai mare grija de tine și nu te mai duce la muncă pentru ei și du-te la muncă pentru tine fiindcă este muncă ta cinstită nu a lor nu soacrei tale nu a "bărbat lui" tău.

| 1onur a răspuns:

Ce ai săte faci Doamnă Diana după ce naști? "dintr-un miracol" ai sa muncești sa produci pentru gura la Toți "oamenii" pe care sănt apți de muncă? Când vei naște ști nu? Ești conștientă nu? Ca sigur vei naște tot din banii tăi și sti nu? Că după o sa trebuiască sa aibă cineva grija de bebeluș? Pe mâna cu vei lăsă copilul ăla să crească? Soacrei tale? " bărbatului" tău cafe te agresează te bat și nu merge la muncă și este apt de munci și el și măsa? Îți dai seama ce "viață" te așteptăm lângă un asemenea specimen? Cum o sa poți face față sa ai grijă și de soțul"tău săi grija și de Soacra ta să ai grijă și de bebelușul dintr-un singur salariul? Și bine înțeles asta dacă nu te dă afară pe tot parcursul timpului în care sunteți însărcinată cu copilul de la locul de muncă pe care o sa rămână de văzut dacă o să-l mai aveți dacă rămâneți însărcinată fiindcă nu cred ca patroni din romano vor accepta o femei o fată însărcinată să muncească fiindcă riscați sa va faceți rău la sănătatea și sa pierdeți copilul și nu cred ca legea permite ca o femeie însărcinată sa muncească în condițiile pe care vor fi inevitabil când o sa fiți însărcinată...

| Cipi1212 a răspuns:

Cheamă-i pe ai tai când vorbești pe ascuns.