| GeorgianaLavinia655 a întrebat:

Socrii mei mereu se cearta cu mine și îmi spun mereu ca nu am nici un drept să i zic soțului meu dacă sunt de acord cu deciziile lui ei nu mau suportat de la începutul relației noastre pentru ca mereu au zis ca soțul meu nu e de nivelul meu și ca e mai sus ca nivel el îmi ia apararea în fața lor dar nici de el nu asculta mai ales mama lui se baga peste tot și se baga și în relația noastră noi stam la ei pentru ca am fost amândoi în Germania și am stat câteva luni acolo am venit de o lună în România noi din februarie până în august am fost în Germania și am zis dacă totuși am fost plecați și avem bani sa renovam apartamentul o sa renovam toate camerele și bucătăria și baia și nu avem unde sta din cauza asta de asta stam la socrii mei.Ce ar fi de făcut să nu mai fie certuri? Cum sa ne înțelegem cu ei cât stam la ei?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vă mutați cat mai repede posibil. Locuitul cu părinții în timpul relației e cel mai rău lucru pe care îl poți face pentru relație.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Va mincat in fund cu renovatul, poate dura renovarea pana in decembrie, ce o sa faci o sa stai cu soacra sa te tot certi? Stiai din start ca nu te suportă de ce te ai apucat de renovare? Acum in prag de iarnă, meseriasii nu iti fac casa intr o zi, dureaza luni de zile si bani multi, te ai gîndit ce vei face daca nu iti vor ajunge banii de renovare ce vei face? Cîte camere ai de renovat?

| gabicoo a răspuns:

Îi pui soacrei Diazepam in ceai.

| pufulescu0o a răspuns:

Nu ai cum sa te intelegi cu socrii care nu te suporta, deci rabda pana este renovat apartamentul si apoi sunteti la casa voastra, toate liniste si pace!

| sweetys a răspuns:

Mergi la parintii tai. Sau undeva in chirie. Mai bine dai banii pe chirie decat sa te certi cu ei si sa ajungi sa te certi si cu sotul tau.
Cadeti de comun acord sa renovati cap coada o camera in care sa locuiti si puteti merge la socrii doar pentru un dus. Ii poți spune soacrei ca nu te-ai casatorit cu ea ci cu baiatul ei, si atata timp cat exista respect, intelegere si iubire intre voi doi, pe ea nu ar trebui sa o intereseze familia voastra. Nici nu poti sa o faci pe fraiera si sa te calce in picioare doar pentru a fi liniste, fiindca asa se vor invata.