| AndrewTate7789 a întrebat:

Socrul e cel mai mare dușman al ginerelui zic bine

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai stabilit tu că în toată istoria omenirii nu a existat niciun socru care să se înțeleagă bine cu ginerele lui?

Dar na, dacă ginerele este un fan Andrew Tate care a sucit mințile fetei și o tratează în ultimul hal, atunci e posibil să ai dreptate. În cazul ăsta socrul va încerca să-și protejeze fiica de asemenea specimen.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Pt ca stie ce crai a fost el la vremea lui.

| Kiran a răspuns:

Toti sunt dusmanii generelui, de la alti barbati ce pot curta sotia acestuia, pana la rude / proprii copii, dar sa presupunem ca primul care se poate observa asta este socrul / soacra.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata

| adryang78 a răspuns:

Nu zici bine. happy
În primul rând, fiindcă absolutizezi și asta nu este niciodată o idee bună. Ca exemplu, eu m-am înțeles foarte bine cu socrul meu, până la sfârșitul vieții lui. Și cu soacră-mea mă înțeleg bine.
Sunt oameni și oameni, fiecare diferit în gândire, comportament, educație, caracter... Între socru și ginere, ca în orice relație, poate fi simpatie, antipatie, indiferență, aprobare sau dezaprobare etc.

| DandG2304 a răspuns:

Generalizarea nu e buna, mai ales daca nu oferi detalii suplimentare. Poate ca esti cap de clan, iar el socrul este seful politiei. E normal sa fie dusmanie laughing