| ALINA46778889999 a întrebat:

Sora sotului meu are o fata fata are3 ani mereu când merg cu sotul în vizită la sora lui cea,mică vrea doar la mine şi se lipește de mine e foarte ataşata de mine când mă vede îmi zice,,tuşi mi-a fost dor de tine,, când trebuie să plec acasa eu şi sotul meu ea plânge după mine eu de ceva timp de când am aflat ca sunt însărcinată nu prea am mai luat-o în brațe doar m-am jucat cu ea pentru ca nu vreau sa paţeasca bebe ceva însă vrea, la mine în braţe.Cum aş putea să o fac să înţeleaga situația?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa-i explici frumos, pe intelesul ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai putin ca nu afecteaza sarcina, daca o iei in brate, o poti lua in brate cand stai jos de exemplu, iar sarcina ta este inca la inceput nu ti a crescut burta nu esti in 8 luni, cum crezi tu ca un copil de 3 ani intelege ce este aceea o sarcina? Nu o sa inteleaga si va plînge daca asa ai obisnuit o in brate.