| Mara56677 a întrebat:

Sotul meu a decedat acum un an în accident rutier, am cunoscut acum o luna un barbat care m-a întrebat daca vreau relaţie dar nu sunt aşa sigura de asta pentru ca dupa toţi vor zice ca nu l-am iubit pe soţul meu si de asta mi-am facut o relaţie noua aşa repede.Ce m-aţi sfatui să fac?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai amana relatia cu barbatii, ca esti inca labila psihic, daca ba te incurci cu cumnatul, ba cu altii...de parca ti-ai facut cont pe Tinder si ai iesit la agatat.

| TPUeistul a răspuns (pentru Violleta2022):

Ea ar fi ieșit demult cu bărbați, dar nu a făcut-o de teamă că va fi judecată si catalogată.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns (pentru Violleta2022):

Violeta, nu te supara, dar arati cam divortata, nu mai da sfaturi despre relatii te rog!

| Violleta2022 a răspuns (pentru DragosDeLaDabuleni):

Total opusul, sunt foarte fericita, maritata cu copii mari chiar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa faci ce simti, e totusi 1 an, nu cred ca are cineva motive sa te invinovateasca ca nu vrei sa mori singura

| gabicoo a răspuns:

Parcă voiai să te cuplezi cu fratele mai mic a fostului tău soț?

| Mara56677 explică (pentru gabicoo):

Eu nu am vrut pentru că e fratele lui şi nu e ok pentru ca sotul meu a decedat fratele lui a vrut dar l-am refuzat

| Miruna333 a răspuns:

Lumea comenteaza si daca faci ceva, si daca nu faci. Cat sa astepti, 10 ani? Lasa lumea, ca tu traiesti cu deciziile tale, nu lumea. Fii fericita si incepe relatia, daca iti doresti. Gandeste-te la tine, nu la lume.

| TPUeistul a răspuns (pentru Miruna333):

Nu l-a iubit! Glumesc. Mă surprinde faptul că unii oameni au nevoie de validare/aprobare din partea unor necunoscuți, în loc să facă ce simt. Ce face presiunea asta socială...

| tunoi88 a răspuns:

Scrie mi in privat si iti explic eu si cu lumea si mai multe!