| Mara56677 a întrebat:

Sotul meu a decedat acum un an in accident rutier, eu am intrat întro relaţie noua doar ca actualului meu iubit nu îi convine ca merg în fiecare zi la cimintir la mormantul sotului meu. Inca îl iubesc chiar dacă e decedat, actualul meu iubit e gelos ca eu merg la mormantul soţului meu.Ce pot face în situatia asta cu actualul iubit? Am 24 de ani

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti asa legata inca de fostul sot nu trebuia sa te recasatoresti.
Mai rareste vizitele la cimitir si discuta cu actualul sot si cred ca te va intelege, n-are rost sa fie gelos pe un mort.

| Madaxo97 a răspuns:

Pai dacă îl mai iubești pe soțul tău, mort sau nu, și nu poți măcar să rărești vizitele la cimitir, de ce ai intrat într-o nouă relație? E clar că nu ești pregătită încă de o relație nouă.

| adam7 a răspuns:

Doamne ferește! ce om să fie gelos pe un mort în loc să aibă compasiune pentru pierderea ta?
Discuta serios cu el și daca nu înțelege și nu se schimba, renunță.
Pare greu dar îți trebuie un viitor frumos cu u nom înțelegător și tolerant, care să te sprijine, nu să-ți controleze viața.